• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Zuckerberg açıkladı; WhatsApp paralı oluyor! İşte fiyatı!

Pozitivizm

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
2,064
Mesajlar
24,122
MFC Puanı
287,920

Teknoloji dünyasının dahi çocuğu Mark Zuckerberg, bu defa çok sert bir kayaya toslamış olabilir.​

Facebook hamlesiyle tüm zamanların en popüler sosyal medya platformunu yaratan, ancak zaman içerisinde her ne kadar bu platformun kullanıcı sayısını arttırmaya devam etse de, gündemdeki yerini kaybetmesine mani olamayan Mark Zuckerberg, özellikle son iki yılda rotasını Metaverse evrenine çevirmişti.

Gerek ortaklarından gerekse de Meta kullanıcılarından gelen her tür şikayete rağmen bu evrene para yağdırarak yatırım yapmayı sürdüren Zuckerberg, gelinen bu noktada Metaverse projesinin dipsiz bir kuyu olduğunu anlamış gibi görünüyor. Sürekli yeni yatırımlar bekleyen ancak yakın vadede herhangi bir kazanç belirtisi göstermeyen bu evrene daha fazla para gömmekten sıkılan Zuckerberg, hedefine bir kez daha WhatsApp ve Messenger’ı aldı.

Çalışanlarına bir mail yollayan Mark Zuckerberg, Metaverse konusunun gereğinden fazla gündemi meşgul ettiği ancak ellerinde WhatsApp ve Messenger gibi iki çok önemli internet tabanlı anlık iletişim servisi varken, bu durumun çok da stratejik olmadığını söyledi. Sözlerini bu iki mesajlaşma platformundan yeni kazanç yöntemlerinin bulunması gerektiğini söyleyerek bitiren Zuckerberg bunun nasıl yapılacağı konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi.

Bununla birlikte Meta’ya yakın kaynaklar her iki platform için de daha fazla reklam içeriğinin görüneceğini ancak özellikle WhatsApp için bir kez daha ücretli versiyon seçeneğinin gündeme alınabileceğini söyledi. Fiyatın ise aylık 1 dolar olması bekleniyor.
 
Üst