• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yardım Zula oynarken maça girme arasında siyah ekranda kalan laptop bir daha açılmadı

Konular
16
MFC Puanı
150
Merhabalarr, benim bir arkadaşın sorunu var, Zula oynarken maça girme esnasında birkaç tane siyah ekran gelip gidiyormuş, sonra da direkt siyah ekranda kalıp bir daha hiç açılmamış, ne yapabiliriz? Laptop sorunsuz çalışıyor siyah ekranda kaldı sadece bir daha hiç açılmadı.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalarr, benim bir arkadaşın sorunu var, Zula oynarken maça girme esnasında birkaç tane siyah ekran gelip gidiyormuş, sonra da direkt siyah ekranda kalıp bir daha hiç açılmamış, ne yapabiliriz? Laptop sorunsuz çalışıyor siyah ekranda kaldı sadece bir daha hiç açılmadı.
Ekran kartı sürücüsü güncel mi?
Oyun esnasında Windows Defender kapalı ve devredışı mı? (herşeye burnunu sokan başbelası bir yazılım)

Konular
16
MFC Puanı
150
Ekran kartı sürücüsü güncel mi?
Oyun esnasında Windows Defender kapalı ve devredışı mı? (herşeye burnunu sokan başbelası bir yazılım)
Hocam günceldi, o arkadaşım zaten driver, bilgisayar işlerinden gram anlamaz, hocam siyah ekran da kalıyor bir daha hiç açılmıyor.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Olabilir belki hocam,hiç bir şekilde açılmıyor ekranı görüntü de yok.
Birde aklıma şu geldi..

Dizüstüpc'nin güç butonuna bassın eğer sistem açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyorsa, LCD ekranın "Flex" kablosu yanmış demektir.Onun da anlamanın tek yolu, sistem açıkken telefonunun "Fener ışığı" ile ekranda gölgeler(oturum aç ekranını) görebiliyorsa doğrudan servise gitsin ve o kabloyu değiştirsin.

Konular
16
MFC Puanı
150
Birde aklıma şu geldi..

Dizüstüpc'nin güç butonuna bassın eğer sistem açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyorsa, LCD ekranın "Flex" kablosu yanmış demektir.Onun da anlamanın tek yolu, sistem açıkken telefonunun "Fener ışığı" ile ekranda gölgeler(oturum aç ekranını) görebiliyorsa doğrudan servise gitsin ve o kabloyu değiştirsin.
Hocam direk sistem açılmıyor herhalde, ama gene de bir sorayım, hocam ben de servise götür diyorum da annesi izin vermiyor. :D

Konular
16
MFC Puanı
150
Birde aklıma şu geldi..

hocam sordum, çalışıyormuş, ışıkları vs. yanıyormuş, galiba flex kablosu yanmış.

Konular
16
MFC Puanı
150
Birde aklıma şu geldi..

Hocam bu Flex kablosu maliyeti ne kadar olur?

Konular
16
MFC Puanı
150
En dandik kablo 200-250 TL iken en iyi kablo (çift sarımlı ve ani voltaj şoklarına dayanıklı) 500-1000 TL arasında olup en az 15 yıl dayanıklı imal ediliyor.
Hocam arkadaş laptopunu açtığın da 10 saniye sonra geri kapanıyor geri açılıyormuş, eskiden de böyle yapıyormuş.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Hocam arkadaş laptopunu açtığın da 10 saniye sonra geri kapanıyor geri açılıyormuş, eskiden de böyle yapıyormuş.
Tamam işte flex kablo'su uçmuş....Sistem açık halde ekranda fener ışığı gölgeler görüyorsa, durum bu....

Eğer ekran kartı yansa idi önce ıslık sesine benzer bir ses duyar, sistem öyle gidip gelmeden direkt kapanırdı...Ayrıca klavye'nin üzeri ateş gibi yanardı...

Konular
16
MFC Puanı
150
Tamam işte flex kablo'su uçmuş....Sistem açık halde ekranda fener ışığı gölgeler görüyorsa, durum bu....

Eğer ekran kartı yansa idi önce ıslık sesine benzer bir ses duyar, sistem öyle gidip gelmeden direkt kapanırdı...Ayrıca klavye'nin üzeri ateş gibi yanardı...
Hocam flex kablosuu olabilir de, direk sistem kapanıyormuş bi kapanıyor bi açılıyor hep yapıyormuş, döngü halin de, ama gene de bir flex kablosu olabilir de.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Hocam flex kablosuu olabilir de, direk sistem kapanıyormuş bi kapanıyor bi açılıyor hep yapıyormuş, döngü halin de, ama gene de bir flex kablosu olabilir de.
Tamam flex , kendi eski sistemimden biliyorum bizzat yaşadım bunu....Direkt servislik olmuş sistem.Flex kablosu yerinden kopmuş, kablo anakart'a leğimlidir.Kablo değiştirilip yerine leğimlenecek 30dk-1 saatlik işi var.Servise vermişken fan temizliği ve termal macun yenilemesini de parasıyla yaptırsın.

Konular
16
MFC Puanı
150
Tamam flex , kendi eski sistemimden biliyorum bizzat yaşadım bunu....Direkt servislik olmuş sistem.Flex kablosu yerinden kopmuş, kablo anakart'a leğimlidir.Kablo değiştirilip yerine leğimlenecek 30dk-1 saatlik işi var.Servise vermişken fan temizliği ve termal macun yenilemesini de parasıyla yaptırsın.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim, adamsınız, size minnettarız, kral adamsınız be...