• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Basit Masaüstü Ortamı ; Window Maker (X-Desktop)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Adım-1 : Geliştiricinin depo adresi sistem'e eklenir.

1.png

Adım-2 : Depo Adresleri sistem'de güncelleştirilir.

2.png

Adım-3 : Komut Satırından X-Masaüstü Ortamı Window Maker sistem'e kurulur.Kurulum 5 dk.'yı geçmez...

3.png

SONUÇ:

Mevcut masaüstü ortamı LXDE'den logout (çıkış) yapılarak, oturum açma ekranında, yeni yüklenen masaüstü ortamı Window Maker seçilir ardından şifre ve kullanıcı adı yazılarak sistem'e giriş yapıır.

5.png

Başlangıç'ta sizlere biraz itici ve basit gelebilir ama inanın, kullanmaya başladıktan sonra bırakmakta zorluk yaşarsınız.Sistem kaynağı olarak sadece 50 MB ram yemektedir.Yoğun kullanımda , RAM miktarı 512 MB'ın altında 256-300 MB arasında'dır.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,830
Son Durum'da Basit Masaüstü Ortamı ; Windows Maker v0.95.9

Screenshot from 2021-12-14 13-02-38.png

Ekran görüntüsündeki yazılım, hafif bir kelime işlemci yazılımı ama yok yok....Özellikle belge açma konusunda.....

Misal ;

Oluşturduğunuz bir dökümanı, .pdf belgesi olarak direkt kayıt edebilir, yada bir .pdf belgesi açıp tekrar'dan düzenleyip, farklı formatta kayıt edebilirsiniz.Mesela Microsoft .doc olarak....

Abiword yazılımının

1.Linux sürümü free lisanslı
2.Windows sürümü 30 gün deneme sürümlü olup, 31.gün lisans anahtarı girmek zorundasınız.

Linux sistemine depolar'dan yüklemek için;

Kod:
sudo -s apt-get -u -ff install abiword
komutunu, konsol'da yazmanız yeterlidir.