Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

müslim

 1. vioLeta

  14 Mart 2018 Günün Hadis-i Şerifi

  Bir topluluk Allah’ı zikretmek üzere bir araya gelirse melekler onların etrafını sarar; Allah’ın rahmeti onları kaplar; üzerlerine sekînet iner ve Allah Teâlâ onları yanında bulunanlara över. (Müslim, "Zikir", 39, 38)
 2. Rapunzel

  Nefis Eğitimi

  Nefis Eğitimi Muhakkak ki hamd Allah’adır. O’na hamdeder, O’ndan yardım ve bağışlanma dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve kötü amellerimizden Allah’a sığınırız. Allah kimi hidayete erdirirse onu saptıracak yoktur. Kimi de saptırırsa ona hidayet verecek yoktur. Şehadet ederim ki, Allah’tan...
 3. vioLeta

  2 Kasım 2017 Günün Hadisi

  “Herhangi bir Müslümanın başına yorgunluk, hastalık, düşünce, keder, acı ve kaygıdan diken batmasına varıncaya kadar her ne gelirse, Allah bütün bunları o Müslümanın hatalarına keffaret kılar.” (Buhârî, "Merdâ", 1, 3; Müslim, "Birr", 49)
 4. vioLeta

  18 Ağustos 2017 Günün Hadisi

  "Müminler birbirlerini sevmede, birbirlerine merhamet etmede ve birbirlerine şefkat göstermede tek bir beden gibidir. O bedenin bir organı acı çektiği zaman, bedenin diğer organları da uykusuz kalıp acı çekerler." (Müslim,"Birr",66)
 5. vioLeta

  22 Temmuz 2017 Günün Hadisi

  "Faziletine inanarak ve mükafatını umarak Kadir gecesini ihya eden kimsenin geçmiş günahları bağışlanır." (Buhârî, "Leyletü'l-kadr", 1; Müslim, "Müsâfirîn", 175)
 6. vioLeta

  11 Temmuz 2017 Günün Hadisi

  "Zenginlerin davet edilip de fakirlerin çağrılmadığı düğün yemeği, ne kötü bir yemektir! (Müslim, "Nikah", 107)
 7. vioLeta

  8 Temmuz 2017 Günün Hadisi

  Ebû Hüreyre (r.a.)’den; Resûlullah (s.a.s.) buyurdu ki: “İman, yetmiş küsûr yahut altmış küsûr şu’bedir. Bunların efdali “Lâ ilâhe illa’llah” Allah’tan başka ilâh yoktur, sözü ve en aşağısı da yoldan eza verecek şeyleri kaldırmaktır. Hayâ da imandan bir şûbedir.” (Müslim, iman, 58...
 8. vioLeta

  7 Temmuz 2017 Günün Hadisi

  "Sizden her kim, bir hurmanın yarısı ile de olsa kendini ateşten korumaya gücü yeterse bunu yapsın." (Müslim, " Zekat",66)
 9. vioLeta

  27 Haziran 2017 Günün Hadisi

  Allah Teâlâ rahmetini yüz parçaya ayırdı. Doksan dokuzunu kendi yanında tuttu, bir parçasını ise yeryüzüne indirdi. İşte bu bir parça rahmet sebebiyle bütün canlılar birbirine merhamaet ederler. Hatta kısrak (emzirirken) yavrusuna basıp da zarar verir korkusuyla ayağını kaldırır. (Buhâri...
Üst Alt