• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kurallar

Forum kurallarımız

Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması yada kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.
MADDE 1 - GENEL FORUM KURALLARI
Kural 1) Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyaller paylaşılamaz.
Kural 2) Forumda dini, siyasi veya politik içerikli mesajlar ile propaganda yapılamaz.
Kural 3) Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; hack, crack, warez, serial, edonkey isteği içeren mesajlar yazmak; mp3 isteğinde bulunmak; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır.
Kural 4) Forumda açılan konu veya mesajlar, konuyu açan üye'ye aittir. Bu konuda Yasal Merciler karşısında MEGAFORUM.COM sorumluluk kabul etmemektedir.
Kural 5) Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda kullanıcıları bilgilendirmek forum yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi değildir. Kullanıcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadırlar.
Kural 6) Forum üzerinde bulunan kullanıcılar forum üzerinde herhangi bir hak talep edemez.
Kural 7) Forum kuralları zaman şartlarına göre değiştirilebilirr ve değiştirildikten hemen sonra geçerli olup, üyelerin itiraz etme hakları yoktur.
Kural 8) Site ve Forum içindeki linkler her zaman denetlenemeyeceği gibi içerikleri hakkında uygunsuz olan herhangi bir durumdan MEGAFORUM.COM YÖNETİCİLERİ kesinlikle sorumlu değillerdir.

MADDE 2 - FORUM KATEGORI KURALLARI
Kural 1) Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri ve diğer dünya devletlerini rencide edici ve bunlara karşı aykırı olan konular açılamaz.
Kural 2) Forumda din, dil ve ırk ayırımı ile ilgili olan ve ayrıca siyasi propaganda amacıyla açılmak istenen konulara izin verilemez.
Kural 3) İlgili kategoriye açılan konulardan tamamen kullanıcılar sorumludur. Bununla ilgili 3. şahıslar veya yöneticiler sorumlu tutulamaz.
Kural 4) Konu başlığı açılırken Türkçe imla ve dil kurallarına uyulması zorunludur. Aksi durumda kategori yöneticilerinin düzeltme hakkı bulunmaktadır.
Kural 5) Forum üzerinde konular açılırken bütün karakterlerin büyük harfle başlaması yasaktır.
Kural 6) Kullanıcılar, aynı konuyu aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamaz, bu yüzden konu açılmadan önce konunun olup olmadığı kesinlikle araştırılmalıdır.
Kural 7) Kullanıcıların hacking, cracking, warez gibi yasa dışı konularla ilgili başlık açmaları yasaktır. Özellikle Forum Oyunlarında herhangi bir yazılım için seri numarası, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunmak yasaktır.
Kural 8) Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşmak yasaktır. Bu tür konular silinip, konuyu açan üyeler uyarılacaktır.
Kural 9) Başlıkların açıklayıcı olması zorunludur. Hiçbir açıklaması olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" gibi başlıklarla konu açmak kesinlikle yasaktır. Bu tür başlıklar silinecektir.
Kural 10) Kategorilere 3. şahısları rencide edici şekilde konular açılamaz ve bu konuda kaba lisan kullanamazsınız.
Kural 11) Forum üzerinde yeni bir konu açarak 3. şahıslar ile aranızda ki özel problemleri forum üzerinde tartışamazsınız.
Kural 12) Forum üzerinde yeni bir konu açmadan önce daha önce aynı konu'nun açılıp açılmadığı kontrol edilmeli, Aynı konuların bulunması durumunda ise konu başlığı yöneticiler tarafından silinecektir.
Kural 13) Forum kategorilerine içeriği gereksiz ve anlamı olmayan konuları açmamaya özen göstermelisiniz. Böyle bir durumda açılan konu başlığı yöneticiler tarafından silinecektir.
Kural 14) Konu başlığı altında konu dışına çıkılan mesajlar göndermek yasaktır. Böyle bir durumda mesajlarınız yöneticiler tarafından silinecektir. Bu şekilde mesajları sürdürmeniz halinde yöneticilerin yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır.
Kural 15) Konu başlıkları altında ikili tartışmalara girmek kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumun yaşanması halinde tartışmaya sebep olan mesajlar silinecektir. Ve bu konu da yöneticiler üyelere yaptırım uygulama hakkına sahiptir.

MADDE 3 - KATILIMCI (ÜYE) KURALLARI
Kural 1) Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.
Kural 2) Forum mesajlarınızda ve imzanızda ortaklık bağlantısı (affiliate linki) paylaşamazsınız.
Kural 3) Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz.
Kural 4) Üyeler kendi rumuzlarından sorumludurlar. Rumuzlarda yaşanan herhangi problemlerde sorumluluk rumuz sahibine aittir.
Kural 5) Üyeler yazdıkları mesajlardan sorumludurlar. 3. şahıslar veya yöneticileri bu konuda sorumlu tutamaz.
Kural 6) Forum moderatörlerinden ve adminlerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve Adminlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktırlar.
Kural 7) Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya gayret ediniz. Yöneticilerin uygunsuz kullanımları düzenleme veya silme hakkı bulunmaktadır.
Kural 8) Forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler (Küfür eden kişiler) uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalarak forumdan uzaklaştırılabilirler.
Kural 9) Forumda çoklu üyelik kesinlikle yasaktır. Çoklu üyelik yapıldığı testip edilen hesaplar forumdan süresiz uzaklaştırılır. Özel durumları var ise üyeler bu durumu kanıtlayarak yöneticileri haberdar etmelidir.

YASAL UYARI
5651 sayılı kanunun 8. maddesi ve T.C.K'nın 125. maddesine göre; Megaforum.com olan forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Megaforum.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz bu çevrede, Megaforum.com yönetimi en geç 1 hafta içerisinde size dönüş yapacaktır.

  Megaforum.Com Yönetimi

Üst