Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

10 Temmuz 2017 Günün Duası

vioLeta

| Az İnsan Çok Huzur |
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    29 Tem 2015
  • Mesajlar
    2,557
  • MFC Puanı
    350
  • MFC Seviyesi

عَلَيْكَ قَابِلِيَ لَهَاوَأَتِمَّهَاعَلَيْنَا عَلَيْنَا إِنَّكَ أَنْتَ التَّوَّابُ الَّرحِيمُ وَاجْعَلْنَاشَاكِرِينَ لِنِعَمِكَ مُثْنِيَ ِبهَا وَبَارِكْ لَنَافِيأَسْ مَاعِنَا وَأَبْصَارِنَا وَقُلُوبِنَاوَأَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا وَتُبْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلٰى النُّورِ وَجَنِّبْنَا الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَاوَمَا بَطَنَ اَللّٰهُمَّ أَلِّفْ بَيَْ قُلُوبِنَاوَاَصْ لِحْ ذَاتَ بَيْنِنَا وَاهْدِنَا سُبُلَ السَّلَ مِ وَنَجِّنَا


Okunuşu: “Allâhümme ellif beyne kulûbinâ. Ve aslih zâte beyninâ Vehdinâ sübüle’s-selâm Ve neccinâ mine’z-zulümâti ile’n-nûr ne Ve cennibne’l-fevâhışe mâ zahara minhâ ve mâ bata-
Ve bârik lenâ fî esmâ’ınâ ve ebsârinâ ve kulûbinâ ve ezvâcinâ ve zürriyyâtinâ.
Ve tüb ‘aleynâ inneke entet-tevvâbür-rahîm.
Vec’alnâ şâkirîne li-ni’amike müsnîne bih⠑aleyke kâbilîne lehâ ve etimmeh⠑aleynâ.”

Allah’ım !

Kalplerimizi birleştir, aramızı ıslah et, bize kurtuluş yollarını göster, bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar, bizi her türlü çirkinliklerden, açığından ve gizlisinden uzaklaştır.
Bize kulaklarımızı, gözlerimizi, kalplerimizi, eşlerimizi ve neslimizi mübarek eyle.
Tövbelerimizi kabul eyle, şüphesiz ki Sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin.
Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdi-ğin nimetleri kabul edenler eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.Amin.


(Hâkim,Te’min, No:977; İbn Hıbbân, Ed’ıye, No: 996)
 
Üst Alt