• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

14 Temmuz 2017 Günün Duası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540

مَا قَضَيْتَ لِي مِنْ أَمْرِ أَنْ تَجْعَلَ عَاقِبَتَهُ رُشْ داً اسْ تَعَاذَبِكَ مِنْهُ عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ مُحَمَّدٌ صَلَّى الُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَاَسْ أَلُكَ عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ مُحَمَّدٌ صَلَّى الُّٰ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا مِنَ النَّارِ وَمَا قَرَّبَ إِلَيْهَا مِنْ قَوْلٍ أَوْ عَمَلٍ وَأَسْ أَلُكَ خَيَْمَا سَأَلَكَ لَمْ أَعْلَمْ وَاَسْ أَلُكَ الْجَنَّةَ وَمَاقَرَّبَ إِلَيْهَامِنْ قَوْلٍ أَوْ عَمَلٍ وَأَعُوذُ بِكَ لَمْ أَعْلَمْ وَأَعُوذُ بِكَ مِنَ الشَّرِّ كُلِّه۪ عَاجِلِه۪ وَ اٰجِلِه۪ مَاعَلِمْتُ مِنْهُ وَمَا اَللّٰهُمَّ إِنِّي أَسْ أَلُكَ مِنَ الْخَيِْ كُلِّه۪ عَاجِلِه۪ وَاٰجِلِه۪ مَاعَلِمْتُ مِنْهُ وَمَا

Okunuşu:

“Allâhümme innî es’elüke minel-hayri küllihî ‘âcilihî ve âcilihî m⠑alimtü minhü ve mâ lem a’lem.
Ve e’ûzü bike mineş-şerri küllihî ‘âcilihî ve âcilihî m⠑alimtü minhü ve mâ lem a’lem ve es’elükel-cennete ve mâ karrabe ileyhâ min kavlin ev ‘amelin.
Ve e’ûzü bike minen-nâri ve mâ karrebe ileyhâ min kavlin ev ‘amelin.
Ve es’elüke hayra mâ se’eleke ‘abdüke ve Rasûlüke Muhammedün (s.a.s.).
Ve e’ûzü bike min şerri meste’âze bike minhü ‘abdüke ve Rasûlüke Muhammedün (s.a.s.).
Ve es’elüke mâ kadayte lî min emrin en tec’ale ‘âkıbetehû ruşden.”

Allah’ım !

Bildiğim ve bilmediğim, hemen verdiğin veya daha sonra verdiğin (dünya ve ahiretin) her türlü hayrını Senden istiyorum.
Bildiğim ve bilmediğim, hemen verdiğin veya daha sonra verdiğin (dünya ve ahiretin) her türlü şerrinden Sana sığınıyorum.
Senden cenneti ve beni cennete yaklaştıracak sözleri ve işleri yapabilmeyi nasip etmeni istiyorum.
Cehennemden ve beni cehenneme yaklaştıracak olan sözlerden ve işlerden Sana sığınıyorum.
Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.s)’in istediği şeyleri Senden istiyorum.
Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.s.)’in Sana sığındığı şeylerden ben de Sana sığınıyorum.
Hakkımda hükmettiğin işlerin sonucunu hayır yapmanı istiyorum.

Amin.

(Hâkim, De’avât, No: 1914; bk. İbn Hıbbân, Ed’ıye, No: 869; İbn Ebî
Şeybe, Dua, 32, No: 29336)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...