• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

2020 Yılının En İyi Beş Dağıtımı

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
1.Lubuntu OS (x86/x64)

shot_lubuntu.png

1.Lubuntu , son derece hafif bir masaüstü ortamı olan LXDE tabanlıdır.
2.Ubuntu ailesinde Xubuntu adı verilen başka bir hafif dağıtım var, ancak Lubuntu bellek kullanımı söz konusu olduğunda çok daha verimli.
3.Lubuntu, Lubuntu'yu başlattığınız anda çalışmaya başlayabilmeniz için önceden yüklenmiş iyi bir uygulama seti ile birlikte gelir.
4.Lubuntu'yu çıkarılabilir medyayla çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz, ancak sabit sürücüye kurmanız daha iyi olur.

2.PİKSEL OS(x86/x64)

pixel_0.png

1.Geliştirilmiş Xwindows Ortamı, Hafif anlamına gelir.
2.Raspberry Pi Vakfı tarafından Raspberry Pi cihazları için resmi dağıtım olarak oluşturulan Debian tabanlı bir işletim sistemidir.
3.Aralık 2019'da vakıf, hem Mac'lerde hem de PC'lerde çalışabilen x86 platformu için PIXEL'in bir sürümünü yayınladı.
4.Çok düşük sistem gereksinimleri olduğundan - sonuçta Raspberry Pi için bir işletim sistemi - gerçekten eski bilgisayarları canlandırmak için harika bir hafif dağıtım.
5.Diğer birçok hafif dağıtımın aksine PIXEL, estetik, performans ve işlevsellik arasında mükemmel bir denge sunar.

3.Android Linux Sistemi : REMİX OS (x86/x64)

remixos.png

1.Linux çekirdeğini temel alan Android işletim sisteminin hayranıysanız, ancak Linux'ta bulunmayan bazı ücretsiz olmayan uygulamalara da kullanmak istiyorsanız, Remix OS tam size göre.
2.Düşük güçlü cihazlarda çalışmaya uygun son derece hafif bir dağıtımdır.
3.Ancak, bu hafifliğin hiçbirinin maliyeti yoktur, resmi bir Android tablette aldığınız aynı parlak ve zengin özellikli Android'e sahip olursunuz.
4. Dokunmatik ekranı, dokunmatik yüzeyleri, klavyeyi ve fareyi tam olarak destekler, böylece hemen başlayabilirsiniz. Microsoft Office, Adobe Photoshop ve binlerce benzer uygulamaya erişebilirsiniz. Netflix, Amazon Prime, HBO Now ve çok daha fazlası gibi hizmetlere de erişebilirsiniz.

4.Köpek Yavrusu Linux Puppy (Korkmayın ısırmaz, bilakis sizi sever ve korur....!) (x86/x64)

puppy.png

1.Puppy Linux farklı sürüm ve boyutlarda gelir: Ubuntu uyumlu bir sürüm, Slackware uyumlu bir sürüm ve Windows içine yükleyebileceğiniz bir sürüm vardır.
2.Tavsiyem Ubuntu sürümlü olanı tercih edin .Böylece güncellemeleri online alabilirsiniz.
3.Puppy Linux, Puppy Linux'a başlar başlamaz çalışmaya başlayabileceğiniz bir dizi hafif uygulama ile birlikte gelir.

TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı