Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

3 Büyük İsim Nazım İçin Moskovada

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    11 Mar 2015
  • Mesajlar
    5,450
  • MFC Puanı
    1,785
  • MFC Seviyesi

3 Büyük İsim Nazım İçin MoskovadaZülfü Livaneli, Sunay Akın ve Nebil Özgentürk, Nâzım'ın ölüm yıldönümünde usta şairin Moskova'daki mezarına gittiler.3 Haziran 1963’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman Türkçe’nin büyük şairi Nâzım Hikmet, çeşitli etkinliklerle hem yurt içinde hem de yurt dışında anılıyor. Zülfü Livaneli, Sunay Akın, Ahmet Mümtaz Taylan, Rutkay Aziz ve Nebil Özgentürk gibi isimler, usta şairi anmak için soluğu Moskova’da aldılar. Zülfü Livaneli, Nâzım’ın mezarı önünde bir fotoğraf paylaşarak, ziyareti duyurdu.


Sunay Akın da Instagram’dan yaptığı açıklamada, “Nazım Hikmet’in hayatından on iki yılı çalan mahkeme heyetindeki beş hakimden dördü hukuk eğitimi almamıştı!.. Adalette geldiğimiz nokta şudur; tamamı hukuk eğitimi almış mahkeme heyeti, nice gazeteciyi asılsız iddialarla dört duvar arasına mahküm etmektedir… Nazım Hikmet’i anma etkinliğinde, ülkemize ve tüm dünyaya adalet ve de barış gelmesi dileğiyle bembeyaz güvercinleri özgür bıraktık” dedi.
Nâzım için Moskova’da bulunanlar, usta şairin anısına beyaz güvercin uçurdu…


 
Üst Alt