• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Albert Einstein’dan 10 hayat dersi

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
1. Merakınızın peşinden gidin
“BENİM ÖZEL BİR YETENEĞİM YOK. YALNIZCA TUTKULU BİR MERAKLIYIM.”

Sizin merakınızı çeken nedir? Neyi en çok merak ediyorsunuz? Benim merak ettiğim neden bazı insanların başarılı olup bazılarının olamadığıdır. Bu yüzden yıllarca başarı üzerine çalıştım. Merakınızın peşinden giderseniz başarıya ulaşırsınız.

2. Azim paha biçilmezdir
“ÇOK ZEKİ OLDUĞUMDAN DEĞİL, SORUNLARLA UĞRAŞMAKTAN VAZGEÇMEDİĞİMDEN BAŞARIYORUM.”

Belirlediğiniz yolun sonuna ulaşacak kadar sabırlı mısınız? Posta pullarının gideceği yere varasıya kadar mektuba yapışıp kalmasından ötürü çok değerli olduğu söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.

3. Bugüne odaklanın
“GÜZEL BİR KIZI ÖPERKEN DÜZGÜN ARABA KULLANAN BİRİSİ, ÖPÜCÜĞE HAK ETTİĞİ DİKKATİ VERMİYOR DEMEKTİR.”

İki atı aynı anda süremezsiniz. Bir şeyler yapabilirsiniz ama her şeyi yapamazsınız. Şimdiye odaklanın ve bütün enerjinizi şu anda yaptığınız işe verin.

4. Hayal gücü güç verir
“HAYAL GÜCÜ HER ŞEYDİR. SİZİ BEKLEYEN GÜZELLİKLERİN ÖNİZLEMESİ GİBİDİR. HAYAL GÜCÜ BİLGİDEN DAHA ÖNEMLİDİR.”

Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Einstein şöyle der: ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil’. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin.

5. Hata yapın
“HİÇ HATA YAPMAMIŞ BİR İNSAN YENİ BİR ŞEY DENEMEMİŞ DEMEKTİR.”

Hata yapmaktan korkmayın. Eğer nasıl okuyacağınızı bilirseniz hatalar sizi daha iyi bir konuma getirebilir. Başarılı olmak istiyorsanız yaptığınız hataları üçe katlayın.

6. Anı yaşayın
“BEN GELECEĞİ HİÇ DÜŞÜNMEM, NE DE OLSA GELECEKTİR.”

Geleceği ayarlamanın tek yolu olabilidiğiniz kadar şimdide olmaktır. Şu anda dünü ya da yarını değiştiremezsiniz. Önemli olan tek an şimdidir.

7. Değer yaratın
“BAŞARILI OLMAYA DEĞİL, DEĞERLİ OLMAYA ÇALIŞIN.”

Zamanınızı başarılı olmak için harcamayın, değerler yaratın. Eğer değerli olursanız başarı kendiliğinden gelecektir.

8. Farklı sonuçlar beklemeyin
“DELİLİK: AYNI ŞEYLERİ TEKRAR TEKRAR YAPIP FARKLI SONUÇLAR BEKLEMEK.”

Hergün aynı rutinde yaşayarak farklı görünmeyi bekleyemezsiniz. Hayatınızın değişmesini istiyorsanız kendinizi değiştirmelisiniz.

9. Bilgi deneyimden gelir
“BİLGİ MALUMAT DEĞİLDİR. BİLMENİN TEK YOLU DENEYİMLEMEKTİR.”

Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

10. Kuralları öğrenin, daha iyi oynayın
“OYUNUN KURALLARINI ÖĞRENMEK ZORUNDASINIZ. BÖYLECE HERKESTEN İYİ OYNAYABİLİRSİNİZ.”

10. Kuralları öğrenin, daha iyi oynayın
“OYUNUN KURALLARINI ÖĞRENMEK ZORUNDASINIZ. BÖYLECE HERKESTEN İYİ OYNAYABİLİRSİNİZ.”​

Ragnar

Emektar Üye
Konular
1,446
MFC Puanı
37,550
İnsan hatırlamak ve uygulamak için okumamız gereken konulardan birisi