• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Amatör şiirlerim

Barnabas İncili

MFC Üyesi
Konular
34
MFC Puanı
640
"Barnabas"

Geldi Barnabas,
Git kendini as,
Sonra gel beni bağrına bas,
Annem dedi ki su getir ve verdi bir tas.

"Pilav"

Ne güzel yemektir değil mi pilav?
Yanında da tavuk,
Birde kraker çubuk,
Ah tabi ki ne alaka!
Ahahah, kel alaka.
Var bende birçok şaka,
Sende de var bir makara.

(Bu da son şiirim):

"Şiir"

Sen şöylesin: sanki bir şiir,
Sen şairsin, evet bir şair,
Adın ne? Dur tahmin edeyim, Belemir,
Haydi gel mutfağa bir gir.
Gördün değil mi, elmayı?
Yedin sen de helvayı,
Getirsene elmayı,
Ya da dur kalsın orda dayı.

--

Arkadaşlar daha şiir yazma da çok amatörüm, bu 3 ayrı şiirin hepsini tek-tek 10 üzerinden puanlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Barnabas İncili

MFC Üyesi
Konular
34
MFC Puanı
640
:a-(32): enfes olmuş.
Lütfen devamı gelsin.
Oha ciddi misiniz. Ben biraz amatörce sanıyordum güzelse ne mutlu bana. İnşallah bi Cemal Süreya olurum belki. Olurum ya çok birşey değil yani şimdiden bu kadar ilham patlaması yaşıyorsam, gelecekteki halimi düşünemiyorum mermi gibi heryere şiir saçarım ben.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Oha ciddi misiniz. Ben biraz amatörce sanıyordum güzelse ne mutlu bana. İnşallah bi Cemal Süreya olurum belki. Olurum ya çok birşey değil yani şimdiden bu kadar ilham patlaması yaşıyorsam, gelecekteki halimi düşünemiyorum mermi gibi heryere şiir saçarım ben.

Canımı sıkan bir durum söz konusuydu. Şiirlerinizle şenlendim inanın.
Tamam bir edebi değeri olmayabilir ama olmayacak demek değil bu, o azim var sizde :a-(293):

RebeLLiouS

Onursal Üye
Konular
4,783
MFC Puanı
17,280
Rebellious sana da bir şaheser yazdım aga. Umarım beğenirsin.

"Rebellius"

Onun adı Rebellius,
Kendisi sanki bir okyanus,
İçinde var balina,
Barnabası kötüler anca.
Barnabas ona sinirlense,
Bir tokat yer Barnabasın ense. :D

Sen bana resmen Diss Attin :)
Bayram sonrasi mutlaka donücem sana :D

RuHuMDaKiöKüZ

MFC Üyesi
Konular
26
MFC Puanı
9,550
Bir sair 3 gunde 9 siir yaziyorsa 6 gunde 18 siir yazar. Tebrik ederim, bu harika bir yetenek kardeşim... Bakalim ucanterlik siirine hemen.

Amma isim yapan bir şair olmak istiyorsan cok siir yazmaktan ziyade az ama öz yazmali, insanlarin iç dünyasında kelimeleri bir aşka diz cokturebilmeli, bahçesi cicekli köy evleri, sahilde yaşlı kirli bir balikci kulubesi ya da ne bileyim terası toroslara bakan,parkelerini ruzgarlarin uguldayarak yaladigi yayla evleri insaa edebilmelisin biliyorsun ;) duygusal betimleme en güzeli...

Barnabas İncili

MFC Üyesi
Konular
34
MFC Puanı
640
Bir sair 3 gunde 9 siir yaziyorsa 6 gunde 18 siir yazar. Tebrik ederim, bu harika bir yetenek kardeşim... Bakalim ucanterlik siirine hemen.

Amma isim yapan bir şair olmak istiyorsan cok siir yazmaktan ziyade az ama öz yazmali, insanlarin iç dünyasında kelimeleri bir aşka diz cokturebilmeli, bahçesi cicekli köy evleri, sahilde yaşlı kirli bir balikci kulubesi ya da ne bileyim terası toroslara bakan,parkelerini ruzgarlarin uguldayarak yaladigi yayla evleri insaa edebilmelisin biliyorsun ;) duygusal betimleme en güzeli...
doğru diyorsun daha iyi olmaya çalışacağım...

Barnabas İncili

MFC Üyesi
Konular
34
MFC Puanı
640

Yazdım nasıl olmuş?