Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple, iPad’lerin tüm hastanelerde kullanılmasını hedefliyor

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,019
  • MFC Puanı
    84
  • MFC Seviyesi

Apple, iPad’lerin tüm hastanelerde kullanılmasını hedefliyorTabletler her geçen gün daha da hızlı bir şekilde popülerliklerini kaybetseler de, hala en çok kullandığımız mobil cihazlardan birisi.*Techcrunch‘ın haberine göre*Apple, tablet pazarının en güçlü üyelerinden olan*iPad‘lerin tüm hastanelerde kullanılmasını planlıyor. Uzun yıllardır sağlık alanında pek çok çalışma yapan Apple, yeni projesi ile tüm hastaların iPad kullanmasına imkan tanıyacak.

iPad üzerinden hastaların sağlık durumlarını gerçek zamanlı olarak takip etmesini amaçlayan Apple, projenin ilk çalışmalarına geçtiğimiz yıl başladı. Los Angeles’ın*Cedars-Sinaihastanesinde geçtiğimiz yıl başlayan iPad programı şu an için ABD’deki 3 hastanede aktif olarak kullanılıyor.MyChart uygulamasını kullanılıyor

Cedars-Sinai hastanesinin yanı sıra San Diego’da bulunan*Jacobs Medical Center*ve*Chicago’da bulunan*MetroSouth Medical*Centerhastanelerinde de kullanan iPad’ler sadece hastalar değil doktorlar tarafından da aktif bir şekilde kullanılıyor. Doktorların iPad kullanımı yeni bir gelişme olmasa da, hastaların sağlık durumlarını iPad’ler üzerinden takip etmesi oldukça yenilikçi bir fikir.

Hastalar,*sağlık*durumlarını kontrol etmenin haricinde doktorların notlarını da iPad üzerinden görebiliyor. Program için özel bir yazılım kullanan Cedars-Sinai hastanesi, sadece kalp hastalıkları ünitesinde*50*iPad*kullanıyor. Doktorlar ve hastalar arasındaki iletişimi sağlamak için Epic firması tarafından geliştirilen sağlık uygulaması*MyChart‘ı kullanan*Cedars-Sinai, gelecekte karşımıza çıkacak hastanelerin ilk örneği olabilir

Webrazzi
 
Üst Alt