Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Artırılmış gerçeklik üniversite kabul mektuplarında kullanıldı

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,019
  • MFC Puanı
    84
  • MFC Seviyesi

Artırılmış gerçeklik üniversite kabul mektuplarında kullanıldıÜniversiteye kabul edilmek başlı başına bir heyecan sebebidir. Bir de düşünün ki kabul mektubunun artırılmış gerçeklikle bezendiğini. Daha heyecan verici bir karşılama olamaz herhalde. Çin’in Kuzeybatı Politeknik Üniversitesi (NPU) bu sene öğrencilerine yolladığı kabul mektuplarında artırılmış gerçekliği kullandı.

Öğrenciler WeChat üzerinden QR kodu okuttuktan sonra üniversitenin artırılmış gerçeklik uygulamasını indirip inanılmaz bir deneyime adım atıyorlar. Öğrenciler uygulamayı açtıktan sonra kabul mektubunun üzerinde üniversitenin sanal modelini gördükten sonra okulun tarihi ve en önemli bölümleri olan mühendislik dalları hakkında bilgiler ile karşılaşıyorlar.

Artırılmış gerçekliğin kabul mektuplarında kullanımı Çin için olduğu gibi dünya için de bir ilk olarak gözüküyor.


NPU artırılmış gerçekliği kabul mektuplarında kullanmalarının nedeni olarak son teknolojiyi ne kadar iyi kullandıklarını göstermek olduğunu belirtiyor. Öte yandan, Çin’deki internet kullanıcıları durumu pek de hoş karşılamamışlar. Çin’in en önemli sosyal ağlarından biri olan Weibo’daki kullanıcılardan birisi “Tam bir para israfı…” olarak nitelendiriyor bu uygulamayı.

“Üniversiteye kabul edileyim de, artırılmış gerçeklik eksik kalsın” diye ekliyor başka bir kullanıcı.

“Artırılmış gerçeklik kullanılan zarf mı? Kırmızı zarfı*(özel günlerde içinde para verilen zarf)*tercih ederim.” diyor bir başkası.

İnternet kullanıcılarını mutlu etmek dünyanın her yerinde zor belli ki.

Sosyal medya
 
Üst Alt