Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Asitli içecekler diş çürütüyor !

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,140
  • MFC Puanı
    10,444
  • MFC Seviyesi

Asitli içeceklerin zararını hepimiz biliyoruz dikkat ediyoruz ama çocuklarımız bizler kadar duyarlı değil onları bu zararlı içeceklerden koruyalım lütfen
Uzmanların önerileri Dişlerinizin uzun yıllar sağlam kalmasını istiyorsanız kendinizi asit erozyonundan koruyun. Uzmanlara göre diş minesini yumuşatan asit erozyonu kalıcı hasar yaratıyor
Ağız sağlığındaki gizli tehlikenin 'asit erozyonu' olduğunu belirten diş hekimleri "Günde ikiden fazla asitli içecek tüketenlerin dişlerinde asit erozyonu belirgin ölçüde artar" uyarsında bulunuyor.

Asitli İçeceklerin Diş hassasiyetine sebep olan etkenler şöyle sıralanıyor.

Sert diş fırçalama (Bu şekilde diş fırçalama zamanla diş minesini ve sementi aşındırır.)

Dişeti çekilmesi

Dişeti hastalığı (Şiş ve apseli dişetleri de diş hassasiyetine sebep olur.)

Diş gıcırdatma

Diş taşı (Dişlerdeki plak birikimi de hassasiyete yol açan etkenler arasında yer alır.)

Kırık dişler

“Florlu diş macunlarını kullanın pütürlü macunları yahut diş temizleyicileri kullanmaktan kaçının. Beyazlatıcı bakım ürünleri diş hassasiyetinizi arttırıyorsa kullanmayı bırakın. Hassas dişler için hazırlanmış özel macunları tercih edin. Çok sıcak ve çok soğuk gıdalardan bunları arkası arkasına tüketmekten özellikle kaçının. Asitli gıdaları minimuma indirin ve asitli gıdaları tükettikten sonra en az yarım saat dişlerinizi fırçalamaktan kaçının.”


Bu uyarıları dikkate alarak daha sağlıklı dişlere sahip olmak elimizde daha dikkatli olalım.
 
Üst Alt