Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Astım için bitkisel çözümler

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Tanımı : Solunum güçlüğüne neden olan bir solunum sistemi hastalığıdır. Bu hastalıkta zorluk soluk asmada değil soluk vermededir. Akciğerdeki ufak hava borularının daralmasından ötürüdür. Dolasıdıyla kişi ciğerlerinden gerektiği kadar hava çıkaramadığından ancak buna karşın normal hava alabildiği için akciğeri şişer.
Nedenleri : Alerji, akciğer hastalığı, ve ruhsal olaylar olabilir.Ev hayvanlarının tüyleri, yün lifleri, kuş tüyü gibi maddelerin yanı sıra ev tozları nöbete neden olabilir.Astımın nedeni genellikle birden fazla etkenin bir araya gelmesine bağlı bulunduğundan , astıma karşı bağışıklık sağlama çabaları etkisiz kalmaktadır.
Psikolojik sorunlar tek başına astıma sebep olmamakla birlikte sorunların çoğalması bir astım nöbeti başlatabilir.
Astım İçin Alınması Gereken Önlemler
1.Kişinin astım nöbetlerine alerjik nedenler sebep oluyorsa bu ortamın tamamen izole edilmesi gerekmektedir.
2.Aşırı tedirginliklerden, üzüntü verebilecek duygusal sorunlarda elden geldiğince uzak durulmalıdır.
3.Şişmanlıkta astım için olumsuz etkenlerdendir.
4.Sigara içmemeli hatta sigara içilen ortamlarda da bulunulmamalıdır.
ÖNERİLER
*Kahvaltıdan önce bir bardak kaynatılmış nane suyu içilmedir.
*İyice yıkanmış bir adet küçük boy marul arzuya göre limon ve tuz eşliğinde yenir.
*Bir barak taze sıkılmış havuç suyunun içine (rendeleyerekte suyunu çıkarabilirsiniz.)bir tatlı kaşığı bal katılarak günde üç kez taze hazırlanarak tekrarlanır.
*Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı sedef çiçeği ve bir tutam dere otu katılıp kaynatıldıktan sonra günde üç öğün bir çay fincanı içilir.
*Bir çorba kaşığı üzerlik tohumu dövülerek toz haline getirildikten sonra bir tatlı kaşığı bal ilave edilerek macun kıvamı alana kadar karıştırılır. Günde aralıklarla üç tatlı kaşığı yenilir.
*Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı kantaron katılıp kısa bir süre demlenmesinin ardından sabahları aç karnına içilir.
*Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı adaçayı, iki çorba kaşığı sığır kuyruğu, bir çorba kaşığı anason katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün aç karnına birer çay fincanı içilir.
*Bir adet limon sıkılıp elde edilen suyuna bir çay kaşığı bal karıştırılıp içilir.
 
Üst Alt