• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Aziz Nesin

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,471
MFC Puanı
116,380
Aziz Nesin Usta'nın birine 50.- lira borcu vardır. Adam parasını ister, ancak Nesin Usta'nın parası yoktur. Bir gazetede çalışmaktadır, Gazetenin patronu ise oldukça cimri bir adamdır. Bu borç Nesin Ustada bir hayli sıkıntı yaratmaktadır. Bu yüzden canını dişine takıp, borcunu ödemesi gerektiğini söyleyerek, patronundan 50.- lira borç ister.
Patron:
Tamam çocuk veririm sana 50.-lira, ne zaman ödeyeceksin parayı?
Nesin:
Bugün saat 11.00'de
Patron:
Tamam çocuk 11.00'de gel al parayı.
Nesin:
Efendim şimdi verin, adam geldiğinde mahcup olmayayım.
Patron:
Çocuğum 11.00'de gelir alırsın parayı.
Nesin:
Efendim neden şimdi vermiyorsunuz?
Patron:
Çocuğum belki saat 11.00'e kadar adam ölür, ben sana parayı vermekten kurtulurum; belki sen ölürsün, ben yine parayı vermekten kurtulurum.
Nesin:
Efendim ben de ki bu şansla ne adam ölür, ne de ben ölürüm, muhtemelen sen ölürsün, ben parayı alamam ve adama mahcup olurum. Şimdi verin şu parayı.

Usta’nın hikayede bahsettiği patronu, cimriliğiyle meşhur Türk basını’nın eski patronlarından Halil Lütfü Dördüncü’dür.

Netten Alıntıdır

Son düzenleme: