• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Barnabas Ultra Yemeği yapımı

Barnabas İncili

MFC Üyesi
Konular
34
MFC Puanı
640
Bundan 1 yıl önce falan bir yemek tarifi vermiştim Barnabas Yemeği diye kendi yemeğim ( https://www.megaforum.com/konu/barnabas-yemegi-yapimi.687167/ ) Linkini verdim.

Daha sonra galiba Barnabas Şampuanı diye birşey daha yaptım o da benimdi ( https://megaforum.com/konu/barnabas-sampuani-yapimi.691322/ ) onu da neredeyse 1 yıl önce yaptım.

Şimdide dedim ki oğlum dedim dedimki sen yılların aşçısı değil misin dedim sonra dedim ki hayır değilim dedim sonra gene dedim olabilir ama yemek yapma da ustalaşıp Mehmet şefe dönüşebilirsin dedim. Ve bugün Barnabas Ultra Yemeğini yapmaya karar verdim. Bu da kendi tarifim.

Not: Zehirlenmemek için önlemlerimizi her zaman almalıyız.

-

Tarif şöyle:

1. Domates.
2. Biber.
3. Patlıcan.
4. Yoğurt.
5. Sevgi (katmak lazım arkadaşlar)
6. Et.
7. Zehir aahahah şaka yaptım gülelim diye nane.
8. Sonrasına bakarız canım şimdi bi bunları toparlayalımda.

Domatesi alıyorsunuz 4 dilim olarak bölüyorsunuz. 1 tanesini yiyorsunuz şimdi acıkmayalım yemek yaparken vitamin vitamin.

Sonra bir kap alıyorsunuz ama biraz büyük ama az büyük orta boylarda yani olsun bu 3 dilim domatesin suyunu bu kaba sıkıyorsunuz sonra domatesleride bu kaba atıyorsunuz bu arada büyük dilimler olsun.

Sonra Barış Manço - domates Biber patlıcan açıp bu şarkı eşliğinde 2 tane biber atıyorsunuz kaba ama küçük dilimlere bölüp.

Sonra 4 tane patlıcanı açıyorsunuz içini et döküyorsunuz sevginizi katıyorsunuz sonra pişiriyorsunuz. Sonra tabağa koyup üstüne yoğurt döküyorsunuz. Sonra domates biber patlıcanın olduğu kaba naneyide koyuyorsunuz.

Sonra bunlarıda pişiriyorsunuz sonra o patlıcan varya içini açıp et koymuştuk hani işte bu pişirdiğimiz sebzeleride içine döküveriyorsunuz.

Sonra yemeğe tuz ekliyorsunuz ardından işte bu kadar. Bitti.