Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Benim Egom Senin Egonu Döver!

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Benim Egom Senin Egonu Döver!
İlişkilerin ne kadar ince bir çizgi üzerinde dengede durduğunun farkında mısınız? Biraz dışına çıktığınızda, biraz dozu aştığınızda her şey yerle yeksan oluyor.

Bir ilişkiyi oturtmak, yoluna koymak, güven duymak, güven sağlamak, iletişim kurmak ve ilişkinin sağlıklı yürümesini sağlamak ne kadar zaman alır? Elbette çok uzun zaman!

Peki bir ilişkinin birbirine bağlayan zincirini tam ortasından koparıp atan şey nedir? Ego! Bir insanı uçuruma sürükleyen, yalnızlaştıran, yanlış kararlar verdiren, kendini olduğundan büyük görmesine sebep olan şey nedir? Ego!

Hepimiz için biraz egoya ihtiyaç vardır. Varlığımızı korumamız, kendimizi göstermemiz, duruşumuzu bulmamız ve davranışlarımızdaki güveni ayarlayabilmemiz için bizi destekleyen egomuzdur. Ancak yine aynı ego dozunu aştığında, insanları yukarıdan gören, Tanrıcılık oynayan, Kafası yukarıda olduğundan önündeki çukurları görmeyen ve sadece kendini düşünen biri haline gelmemize de neden olur.

İlişkilerde iletişimi koparan nedenlerin başında gelir ego çünkü ilişkinin içinde ve tam ortasında duran iki insan da kendilerini bulunmaz Hint kumaşı zannedebilirler. Hata yaptığınızda sizi özür dilemekten alıkoyan şey egonuzdur.

İki sevgilinin arasında yaşanan ego savaşlarına gelmeden önce hiç tanımadığınız insanlara karşı gösterdiğiniz egoyu düşünün. Örneğin trafikte araba kullanıyorsunuz. Sağdan biri geldi yol vermediniz ama o bir kurnazlık yapıp önünüze geçti. Buna karşı nasıl tepki gösterdiğinizi düşünün? Bunun için arabadan inip yumruk yumruğa kavga eden insanlar var. Sen benim önüme nasıl geçersin? Ne olur geçerse? Egomuz yaralanır!

İşte aynı ego; ilişkinizde çıkan tartışmayı uzun küslüklere, ayrılıklara götürmenize, ilişkinizin dozunu kaçırıp çizgiden çıkmanıza, karşınızda duran ve sevdiğinizi söylediğiniz insana zarar vermenize, pire için yorgan yakmanıza neden olur.

Bir ilişkinin paramparça olmasını istiyorsanız; geçin sevgilinizin karşısına ve bağırın: Benim egom senin egonu döver!
 
Üst Alt