• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bilal Erdoğan ortaklıktan ayrıldı

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan 2015’te yönetimine girdiği Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nden ayrıldı. Şirket bu ayrılmadan sonra 24 milyon 500 bin TL olan sermayesini 4 milyon TL’ye indirdi ve okulu kapattı.​

Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin, İstanbul Ümraniye'de hizmet veren şirketin çatısı altında İrfan Koleji, Ümraniye Anaokulu, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Madenler Ortaokulu, Atakent İlkokul ve Ortaokulu hizmet verirken toplamda bine yakın öğrencisi bulunuyordu. 3 Kasım 2015’te yapılan yönetim kurulu toplantısında Bilal Erdoğan şirket yönetimine girmişti. Ayrıca İlim Yayma Vakfı kurucuları arasında yer alan Erdoğan, şirketin yönetimine girdiğinde 12 milyon Türk Lirası (TL) sermayesi bulunuyordu.

145157753-kkkkk.jpg
Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin sermayesi Erdoğan’ın yönetimde yer almasından sonraki dönemde 24 milyon 500 bin TL’ye çıkmıştı. Bilal Erdoğan 8 Ocak 2020’de şirket yönetiminden ayrıldı. Bu ayrılmadan önce temmuz ayında Üsküdar ve Ümraniye şubeleri kapatıldı. 6 Mart 2020’de ise 20 milyon 500 TL olan bilanço açığının kapatılması için 24 milyon 500 bin TL olan sermaye 4 milyon TL’ye düşürüldü. Ticari yapısının sıkıntıda olduğu anlaşılan şirket 14 Ağustos 2020’de de Pendik şubesini kapattı. Bir yıl gibi kısa bir sürede üç okulun kapısına kilit vuruldu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI “BİLİM VE SANAT MERKEZİ” YAPTI

Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin Pendik’te açtığı okul, daha önce Ensar Vakfı’na ait Ensar Çocuk Akademisi Aydos Anaokulu tabelası ile eğitim veriyordu. Daha sonra Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin yönetimine giren İlim Yayma Vakfı çatısı altında İrfan Okulları olarak faaliyet vermeye başladı. Ağustos ayında ise şube kapatıldı.

Kapıda yer alan “İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları” yazıları ise silinmeye çalışıldı.