• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bilge ne söylemiş olabilir?

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Bir gün bir sarayda at koşusu yarışı yaptırılacakmış.Ama bu yarışmada 1. Olan değil sonuncu olan kazanacakmış.Bu nedenle kimse atını koşturmak istemiyormuş.Sonra bir karar alınmış ve saray bilgesine sorulmuş. Bilge öyle bir şey söylemiş ki herkes atları deli gibi koşturmaya başlamış. Ama hala sonuncu olan kazanacakmış. Bilge ne söylemiş olabilir?

NOT:CEVAPLANDI

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
vur dedık sende oldurdun sorularla kız:D

Konular
14
MFC Puanı
170
yani biraz sacma olur belki ama eğer finali gecen at 1. olucaksa sonda kalan at kazanmıs olucak atların sahipleri değişir herkes baskasının atında olur ve birincilik için kırbacı vurur ki kendi atı geride kalsın...

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
yani biraz sacma olur belki ama eğer finali gecen at 1. olucaksa sonda kalan at kazanmıs olucak atların sahipleri değişir herkes baskasının atında olur ve birincilik için kırbacı vurur ki kendi atı geride kalsın...

Bilge ne demiş ?
Cevap istiyorum :D
Karıştırma oraları :D

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
onca detayda anlamadın sorunun yanıtına bakarak ok diyorsun he haha komikmiş :D

örneklerle açıkla dememiş
Bilge ne demiştir diyor yok sen o ona binmiş yok ondan inmiş
Vereceğin cevap buydu dolaştırıyorsun.
Tek cevap vardı odA OYdu.
Onu demen gerekiyordu yani. :s63:
Bence sen soruyu anlamamışsın ama nedense doğru biliyorsun nasıl oluyorsa :D
Bilemedim yani :D

Konular
14
MFC Puanı
170

örneklerle açıkla dememiş
Bilge ne demiştir diyor yok sen o ona binmiş yok ondan inmiş
Vereceğin cevap buydu dolaştırıyorsun.
Tek cevap vardı odA OYdu.
Onu demen gerekiyordu yani. :s63:
Bence sen soruyu anlamamışsın ama nedense doğru biliyorsun nasıl oluyorsa :D
Bilemedim yani :D

soruyu açıklamadan verilen yanıt ezberdir eğer direk atılarını değişşinler demek yetiyorsa ya kopya vardır ya sallanmıstır ne alaaka diye sormazmı insan .. elimizde cevap kağıdı yok bi yoldan gitmeli aman sanada yaranılmaz cozmuyorum daha :s25::s25::s25::s25:

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Bilgeherkes atlarını değiştirsin demiştir.

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
soruyu açıklamadan verilen yanıt ezberdir eğer direk atılarını değişşinler demek yetiyorsa ya kopya vardır ya sallanmıstır ne alaaka diye sormazmı insan .. elimizde cevap kağıdı yok bi yoldan gitmeli aman sanada yaranılmaz cozmuyorum daha :s25::s25::s25::s25:

yav he tm haklısın :D

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Siz yine de bir bilene sorun demiş :sigara