• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Bilgisayar satma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

habbocorona1

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Lütfen okuyun kim haklı. Hiçbir zaman bir tanıdığa mal satmayı sevmem. Babam iş yerinden arkadaşına eski bilgisayarımı sattı. Bilgisayarda hiçbir kusur yoktu eski tarz oyunları oynuyordum Zula ya kadar kaldırıyordu. Üstelik TV ye bağlayıp film falan izliyorduk. Yeni pc aldım eskisini letgoda satamadım çünkü harddiskini alıp yeni sisteme taktım. Harddisk alalım bunu tvde kullanalım dedim babama veya satalım alıp dedim. Çünkü kimse 2.el kötü bir pcye içinde harddisk yoksa para vermez. Babam uğraşmayalım bizim işyerinde arkadaşın oğlu istiyomuş satalım dedi. Ne oynıycakmış dedim eski oyunları oynar ya dedi. Gitti pcyi verdi. para almadı. Sonra aradan 1 hafta geçti demişler bilgisayarcıya para ödedim 250tl ekran kartında sorun varmış şuymuş buymuş ekran kartı NVDİA G100. ÇILDIRMALIK RESMENN. İnternette satılmayan değeri 50tl bile etmeyen ekran kartına 250 tl verdilerse bu benim problemim mi? Bu kadar insan cahil olur mu. Bilgisayarcı bunları bi güzel kazıklamış. Ayrıca bendeyken sorunsuz çalışan ekran kartı nasıl bozuk olabilir? Sonra babama demişler olmuyor işte bozuk da falan da ekran gelmiyor da. Akşam babam gelsin napayım? Bende bir suç yok. Madem çalışmıyor bilgisayar niye yaptırmaya gidiyorsunuz? Bize neden söylemiyorsunuz. Bendeyken sapasağlam da sizde neden bozuldu. Kazık yediklerinin farkında bile değiller zaten. Paramızı vermiyorlar. Babamda işyerinde rezil olmak için istememiş. Bize bozuk pc sattılar diye rezil olurmuş. Ne alaka kardeşim sen bize para vermedinki? Biz sana pcyi verdik kullan kur evine diye tek alınacak şey harddiskti. Sen götürmüşsün bilgisayarcıya 50tl etmeyen 2009 dan kalma ekran kartına 250tl ödemişsin. Biz mi dedik öde diye? Böyle olacağını bilseydim bir arkadaşıma hediye edecektim. Harddisk parasını verirdi, kullanırdı beraber bişeyler oynardık. Saçma sapan bilgisayarcıya götürüp de bilgisayarımı çöp etmezdi. Söyler misiniz, kim haklı? Benim param nerde? Siz birinden aldığınız mal bozuksa neden yaptırmaya kalkasınız ki? Ayrıca mal bozuk falan değil bence VGA kablosunu takamadılar veya takmadılar bile. Bozuk olsa bile neden bilgisayarcıya götürdün? Lütfen söyleyin sizce kim haklı?

Konular
24
MFC Puanı
7,690
Siz haksızsınız .

Son düzenleme:

Nun

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
590
Tabiki siz haklısınız.

Orçun

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
4,880
bu gibi işlerde veresiye vermeyeceksin. kontrol ettirmeden almışsa sonradan bir şey hak edemez. nası kanıtlayacak kasanın bozuk olduğunu, onun bozmadığı ne malum?

Konular
124
MFC Puanı
8,290
20 yıldır bilgisayar kullanıyorum. Bilen bilmeyen herkese şunu şiddetle tavsiye ederim. Bilgisayarcılara asla güvenmeyin ve gidip bilgisayar tamiri yaptırmayın.

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Harddisk ve ekran kartı edebilir okadar birde sistem kurulmuştur ne yapacak herkes donanımdan anlıyor diye bişey yok kimsede sorun yok çok hayır yapmak istiyorsan hdd ve sistemiyle çalışır verseydin ??

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Ne güzel tamir ettirmişler parasınıda vermişler galiba ben pek bişey anlamadım ?? al hayrını başına çal ??

Son düzenleme:

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Veren el olmuşsun gizli yapsaydın böyle kimseyi afişe etmeseydin donanımdan çok anlıyorsun anladık ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...