• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bilgisayarıma Virüs Bulaştı , Sistemi Nasıl Temizleyebilirim?

bakidogab

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
10
pcme mining vieus trojan tarzi syler girdi bende virus programi indirdim indirirken pc 10-5 tane hata verdi ve kapandi acmaya calistigimda hic bi sekilde acamadim bende herseyin fisini cektim trojanlar ve miningler hala calisiyor midur

• Beğen
Tepkiler: Nur

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
pcme mining vieus trojan tarzi syler girdi bende virus programi indirdim indirirken pc 10-5 tane hata verdi ve kapandi acmaya calistigimda hic bi sekilde acamadim bende herseyin fisini cektim trojanlar ve miningler hala calisiyor midur
Öncelikle geçmiş olsun.

Aşağıdaki adımları , adım adım uygulayasın.

1.Panik yapma...Panik , sana daha çok hata yaptırır.

2.Sistemi (klavye'den F8 fonksiyon tuşuna basarak) "Güvenli Kip" Konsolundan aç.

3.Konsol'da klavyen'deki yön tuşları (aşağı-yukarı ok) kullanarak " En Son Yapılandırma" seçili hale getir ve klavye'den "ENTER" tuşuna bas.Bu ayar ile Windows 'un en kararlı "kayıt defter ayarlarını" otomatik geri yüklemiş oluruz.

4.Sistemi aç.

5.Antivirüs yazılımını kur , ardından antivirüs'ün veritaban dosyasını güncelle , sonrasında sistemi bir güzel tarat....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
BİLGİLENDİRME NOTU :

Sisteminiz'de

1.Antivirüs sistemi kurulu olsun.Tavsiyem "Bulut Antivirüs Yazılımı (Veritabanı kendi sunucunda olan ve internet bağlı olduğu sürece aktif olan sistem) WebRoot kullanın.

Ekran görüntüsü :
WebRoot.png
Gördüğünüz gibi 142 kez tarama'da yalnızca 4 adet virüs sistem'e sızmış ama antivirüs yazılım tarafından imha edilmiştir.Bu yazılımın virüs algılama hassasiyeti çok hızlı ve hassas.....Ana odak noktası "Windows Kayıt Defteri" Kayıt defterinden izin bir giriş olduğu anda uyarı verip engelliyor.

2.Sistminiz'de sadece bir antivirüs yazılımı kullanmanız sizi %100 güvenli hale getiremez.Eğer %100 güvende olmak istiyorsanız aşağıdaki yazılımı da sistem'e kurun ...

2.1.Tiny Wal (Pratik Güvenlik Duvarı Yazılımı)
TinyWall.png
TinyWall-1.png
Kullanıcının net iletişimine izin verdiği uygulamalar.Bunlar dışında hiçbir uygulama,betik dosyası ve virüs dışarı ile bağlantı kuramaz.Bu güvenlik duvarı yazılımı aynı zaman'da bir antivirüs yazılımı özelliği de taşır.

2.2.SpyWare Yazılımı (Cansus temizleme yazılımı)
SpyHunter4.png

Not: Portable sürüm'de 30 gün deneme sürümlüdür.
Ben eski versiyonunun "portable" olanını kullanıyorum.Veritabanında 1,325,540 zararlı kaydı var... Bu eski bir pc için yeterli.Siz bu yazılımın sürüm 5'ini 30 gün deneme sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

Bu üç yazılımın olduğu yerde ancak tespit edilen zararlı sayısı 10'un altında olacaktır.(En yukarıda ekran alıntısında zararlı sayısı (4) bunun kanıtıdır.)

Son düzenleme:

basil_Thecoder

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
20
virüs türünü bul tespit et ve buraya ismini yaz ben ona göre bakarım eğer keyloggersa veya rat yediysen silmesi basit.

eğer keylogger yediysen görev yöneticisine girip başlangıctan mscvin.exeyi bulup devre dışı bırak.
sonra mscvin.exeyi appdatada syswow64de olmazsa system32de ara ve bulduğunda sil.
ama bunları yapmadan önce mscvin.exeyi görev yöneticisinden kapat.

eğer ratsa herşeyi aynı şekilde ama dosyanın ismi busefer msdcsc.exe dir!ve hizmetlerden uzak bağlantıları kapat!

virüs türünü söyle herşekilde yardım ederim.

basil_Thecoder

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
20
mining virüsü gerçekten tehlikelidir bilgisayar performansın ağır derecede düşer ekran kartını fazla kullanılmış olabilir.

ÇÖZÜM:

Görev yöneticisini açman lazım sonra bitcoin miner dosyalarını kapat ve devre dışı bırak büyük ihtimalle dosyaların bunlar AppDatabtc.exe
miner.exe bunlardan ikisi veya biri varsa hemen görevini sonlandır.

kayıt defterine bunu arat
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun] btc
= "%AppData%btc.exe"

sonra ordan AppDatabtc.exe ve miner.exe dosyalarını arat ve sil.

ARTIK VİRÜSTEN KURTULDUN!;)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Buradaki forum konusunu okuyasın.