• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bilimsel Araştırmalar Gösteriyor ki Kadınlar Erkeklere Göre Daha Yüksek IQ Sevyesinde

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
men-and-women.jpg
Bugün okuduğum bir dergide gözüme bir makale çarptı soununa kadar okudum. Oldukça ilgi çekici bir dille yazılmış sizinle paylaşmak istedim ve aynı zamanda da size bir anket hazırladım. Lütfen kendi deneyimlerinize göre ankete katılırsanız çok sevinirim.​

Kim daha akıllı, kadın mı yoksa erkek mi? Bu soru iki cins içinde çok tehlikeli bir soru. James Flynn, IQ testleri üzerine dünyaca ünlü uzman tarafından yeni bir araştırma göre kadınlar erkeklerden daha zeki yani kadınların IQ'sü daha yüksek.​

Flynn Batı Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Yeni Zelanda, Arjantin ve Estonyadaki kadınlar üzerinde inceleme yapmış ve test bir yüzyıl içinde ilk kez, kadınların IQ sonuçlarını erkeklere göre daha yüksek puanlama olduğu bulundolduğu ortaya çıktı. Yakın zamanda çoğunlukla erkekler önde giderken birden kadınların öne geçmesi demokrasinin yerleşmeye başldığı anlamına geldiğide öne çıkıyor.​