• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bir Zamanların Kuyruklu Yalanı....! : BİOS Saatinden Yazılımın Deneme Süresini Uzatma

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Merhabalar

Bir zamanlar net aleminde deyim yerindeyse "deprem etkisi" oluşturmuş, tüm zamanların gelmiş geçmiş kuyruklu yalanıydı, Bios CMOS 'dan sistem saatini değiştirerek trial (demo) [deneme sürüm] bir yazılımın süresini 3 yıl uzatılabileceği anlatılmıştı...

Yıl : 2009 , tabii bizde halen Win98 SE İşletim sistemi var.....(2009 yılında XP çıktığında hemen Win98'den XP'ye geçiş yapmadım, çünkü yeni çıkmış bir sistem'e hemen geçmek risklidir bana göre, yeni bir sistem'e geçmek için en az 1,5 yıl beklenmelidir sistemin tam oturması için) Ben bu yazıyı okuyunca baya bir heyecanlanmış ve bunu kendi sistemimde denemiştim ama dediğim gibi kocaman bir yalandı..

Güya.....

1)Bilgisayarınızın BİOS ayarlarına girerek şu anki tarihi 2012'ye getirin(veya daha da ileri).
2)Elinizdeki trial version programı bilgisayarınıza kurun.(2012 yılını esas alacaktır).
3)Kurulum ve restart süreci bittikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve CMOS ayarlarına girerek tarihi bugüne yani 2009 yılına geri döndürünüz.
4)15 günlük deneme süreniz 3 yıl 15 güne çıkacaktır......

Sonra bunu Windows XP'de denedim, sonuç hüsrandı , daha sonra Windows Vista (yeni bir sistem dolayısıyla yeni bir güncel BİOS sistemin'de) denedim. Bios ayarları tepetaklak oldu.Sistemi açamadım,Allah'tan elimde BİOS yazılımının DVD'si vardı sistemin BİOS yazılımını fabrika ayarlarına geri yükledim de sıyırdık bundan....

Yani demek istediğim bazen hayal ürünü böyle yazılar çıkabilir denemeden önce iki yada üç kere düşünün.....

Son düzenleme: