Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

clash of clans, clash of clans nasıl oynanır, clash of clans özellikleri?

ReiS

 ‬
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    17,184
  • MFC Puanı
    5,941
  • MFC Seviyesi

clash of clans, clash of clans nasıl oynanır, clash of clans özellikleri?
Akıllı telefon çılgınlığı hızla devam ediyor. Her yıl yeni telefonlar geliştirilerek dahada hızlandırılıyor. Günümüz bilgisayarları kadar hızlanan telefonlar için hazırlanan oyunlarda oldukça gelişmiştir. İster online olsun isterse tek kişilik oyunlar olsun gerçekten görsel olarak bilgisayar oyunlarını hiç aratmamıştır. Size şimdi harika bir oyun tanıtacağız.

Oyunumuzun Adı: Clash Of Clans

Clash Of Clans aslında bir online oyundur. Kısaca size verilen bir köyü geliştirerek size karşı gerçekleştirilen saldırıları engelleyerek köyünüzü olabildiğince korumalısınız. Facebook.com bağlantısı gerçekleştirerek oyunu oynayan diğer arkadaşlarınızın köyünü ziyaret edebilir ve gelişmelerini takip edebilirsiniz. Oyun savunma ve saldırı üzerinedir. Savunma kısmında köy binasının seviyesine göre size verilen duvar ve savunma silahlarını kurarak köyünüze gerçekleştirilen saldırıları geri savurabilirsiniz.

Altın ve İksir.

Oyunda bazı geliştirmeleri gerçekleştirebilmeniz için altına ihtiyaç vardır. Genellikle savunma silahları altın ile geliştirilir. Ancak asker geliştirmek, üretmek içinse iksir gereklidir. Bu iki kaynağın dengelemek çok önemlidir. Eğer saldırıya çok önem verirseniz köyünüz savunmasız kalacaktır. Savunmaya çok önem verirseniz saldırı gücünüz az olur ve diğer köylere saldırırken başarısız olarak ganimet elde edemezsiniz.


Köyünüze saldırılırsa ne olur?

Köyünüze diğer oyuncular saldırdığında sizin biriktirmiş olduğunuz altın ve iksirin bir bölümünü yağmalayabilirler. Ancak bu sizi korkutmasın çünkü kaynaklarınızın tamamnı ele geçiremezler ve saldırı altında eğer köyünüz kaybederse size 15 saatlik bir kalkan verilir. Kalkan diğer oyuncuların size saldırmasını engelleyecektir.


Klanlara Katılmak ve Asker talebi

Oyun dünya üzerinde çok oynanmaktadır. Ülkemizdede oldukça çok sevilen oyunda klan kalenizi onardıktan sonra bir klana katılabilirsiniz. Klanda son tarafta bulunan sohbet bölümünde klandaki insanlarla sohbet edebilir yardım isteyebilirsiniz. Belkide klana katılmanın en güzel yanı klandaki kişilerden asker talep edebilmenizdir. Askerler geliştirilebilir oldukları için sizin köy seviyeniz güçlü askerler üretmeye yetmeyebilir. Sizin askerlerinizden daha güçlü yüksek seviyeli askerleri talep ederek çok etkili saldırılar yapabilirsiniz.

Kısaca Askerler ve özellikleri

Oyunda birden çok asker çeşidi vardır. İlk askeriniz barbar olacaktır.Barbarlar köyün her türlü bölgesine saldırabilrme yeteneğine sahiptirler. Daha sonra geliştirdiğiniz kışlanın seviyesine göre askerleriniz çeşitlenecektir. Örnek olarak ikinci askeriniz okçu olacaktır. Okçular uzaktan yok etme özelliğine sahiptirler. Üçüncü askeriniz Cücelerdir. Cüceler bir nevi kaynak canavarlarıdır. İlk hedefleri altın ve iksir olduğundan doğrudan yağmalama yapmak için ideal askerlerdir. Daha sonra gelecek asker Dev’dir. Devler çok stratejik askerlerdir. Kolay kolay ölmeyen devlerin ilk saldıracakları yerler saldırı silahlarıdır. İlk onları hedef alarak kendilerine doğrultulmuş silahları yok ederek köyün yağmaya musait olmasını sağlarlar.

CoC_titlescreen_2013 Kupalar ve Ligler

Eee tabi saldırının tek getirisi ganimet değildir. Size kupa kazandırır. Kazandığınız kupalar sizi liglerde yükselterek imajınızı yükseltir. Eğer iyi bir klana girmek istiyorsanız kupanıza bakılır ve ona göre klana kabul edilirsiniz. Kupa sadece saldırı yaparak kazanılmaz. Eğer köyünüze saldırı yapılırsa ve başarılı bir şekilde savunmanız kazanırsa kupa kazanırsınız. Kupalar sizi oyundaki rütbenizi belirler eğer kupanız çok artarsa size saldıracak kişilerde güçlenmektedir.
 
Üst Alt