• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çoklu Çözünürlük v1.58 [Tüm Windowslar'da Hızlı Çözünürlük Değiştirme Yazılımı]

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama :

Çoklu Çözünürlük v1.58 [Tayvan Menşei'li Yazılım]

MultiRes, yönetimsel komut dosyası oluşturma olanakları ve ClearType, yenileme hızları ve birden çok monitörü işlemek için genişletilmiş yeteneklerle, Windows 95 için saygıdeğer Microsoft QuickRes 16-bit uygulamasının 32-bit sürümüne çok benzer şekilde çalışır. Desteklenen çözünürlük ve yenileme hızlarına komut satırından veya sistem tepsisinden açılan basit bir menüden erişilebilir. Program Hakkında kutusunda varsayılan olarak etkinleştirilen isteğe bağlı bir zamanlanmış onay istemi, yaptığınız tüm değişikliklerin sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde geri alınabilmesini sağlar. EnTech'in PowerStrip'inden farklı olarak MultiRes iken - yeni görüntü ayarları tanımlamanıza izin vermez, sürücünün sunduğu ayarlara basit, kompakt ve muhafazakar bir pakette hızlı ve kolay erişim sağlar.

-
Komut dosyası örnekleri

-
• Görüntü ayarlarını birden çok monitöre uygulama:

Kod:
multires.exe /1:800,600,32,75 /2:1024,768,16,60 /3:640,480,8,85

Birinci görüntü ayarları grubu (800,600,32,75) 1 numaralı monitöre, ikinci grup (1024,768,16,60) 2 numaralı monitöre ve üçüncü görüntü ayarları grubu (640,480, 8,85) 3 numaralı monitöre uygulanır.

• Windows XP altında ClearType ayarlarının değiştirilmesi:

Kod:
multires.exe /ClearType=1600

Burada 1600, MultiRes'e ClearType yazı tipi yumuşatmayı etkinleştirmesini ve kontrast değerini 1600'e ayarlamasını söyler

• Önceki ekran ayarlarını geri yükleme:

Kod:
multires.exe /restore

MultiRes, herhangi bir değişiklik yapmadan önce her zaman mevcut ekran ayarlarını saklar, böylece istendiğinde kolayca geri yüklenebilirler. Bu, belirli bir uygulamanın belirli bir renk derinliğinde ve/veya çözünürlükte çalıştırılmasının ve ardından uygulama kapatıldığında normal görüntü ayarlarının geri yüklenmesinin istendiği durumlarda toplu dosya işlemeyi kolaylaştırır. Aşağıdaki örnekte, sistemin normalde 1024,768,16'da çalıştığını, ancak Internet Explorer'ı 800,600,32'de çalıştırmak istendiğini varsayalım.

Toplu İş Dosyası (.bat) Kodları :

Kod:
multires.exe /800,600,32
start /w iexplore.exe
multires.exe /restore

Ekran Görüntüsü :

multires.gif

Ekran Görüntüsü : [Sistem : Microsoft Windows 7 Ultimate Edition SP1 x86 İşletim Sistemi-TRWE_2012-]

iqbxcio.png

TRWE_2012 Kullanıcı Notları :

1.Yıllardır kullandığım liste başı yazılımların başında gelir. (Taa Windows XP SP2 zamanından beri)
2.Temiz kurulumla kurduğum her Windows Sürümünde kullandım (Windows XP / Vista / 7 / 8.0 / 8.1 / 10 )
3.Yakında yeni sistemim olacak ilk 64bit İşletim Sistemi (bana göre) Windows 11 'de hiç teredüt etmeden kullanacağım yazılımdır.
4.Yazılımın Virüs TOTAL Rapor Sonucu ama bu sonuçlar'a bakarak, hemen yazılımı afaroz etmeyin önce bir deneyin (kullandığınız antivirüs yazılımı taratın)

Kod:
https://www.virustotal.com/gui/file/b5e2bb2411b7f46d75f99819afd27d9279620d630c881ea2c1dca36d1df016f5/details

5.Özellikle oyuncuların çok sık şikayet ettiği bir durum vardır.Oyuna girdiğniz'de girilen çözünürlük'te sağ ve sol tarafta siyah boşlukların oluşması, işte bu minik yazılım bu sorunu ortadan kaldırıyor.Ekran kartınınızın sahip olduğu aşikar ve "GİZLİ" çözünürlükleri algıyor.Oyuna girmeden önce bu yazılımı çalıştırıyorsunuz, ufak bir ekran kararması oluyor nedeni, yazılım ekran kartının yenileme frekansını otomatik algılayarak o değer'e "SABİTLİYOR" yani siz her defasında, "masaüstünde , ekranı yenileme komutu " vermekten yazılım sizi kurtarıyor.Yazılım ile oyun oynacak çözünürlüğe sistemi getiriyorsunuz sonra oyuna giriyorsunuz, ve artık o sinir bozucu sağ-sol siyah boşluklar yok oluyor.

6.Diyelim Güevnli Kip'e girdiğiniz ama çözünürlük 800x600 yada 1024x768 ise bu yazılımla o an en yüksek çözünürlükte ekranı yeniden yapılandırıp kullanabiliyorsunuz.

Örnek:

Benim takoz'un Güvenli Kip Çözünürlük değeri 800x600 px...Bu çözünürlükte işlem zor olacağından yazılımı çalıştırıp, Windows Biidirim alanından ;
32bit 1024x768 px çeviriyorum masaüstü ortamını kullanıyorum.

Özetle :

Kullanan kazanır, kullanmayan baka kalır....

İndirme : (Resmi Web Sayfası)

Kod:
https://www.entechtaiwan.com/util/multires.shtm

TRWE_2012

Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Son düzenleme:

Hasan İskan

Şanlıurfa
Emektar Üye
Konular
348
MFC Puanı