Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cüzdan ve anahtarlarınızın yerini almak isteyen akıllı yüzük: Token Ring

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Cüzdan ve anahtarlarınızın yerini almak isteyen akıllı yüzük: Token Ring


Günümüzün ilginç giyilebilir teknoloji çözümlerinden biri olarak karşımıza çıkan Token Ring,*bugüne kadar*gördüğümüz*akıllıyüzüklerin aksine oldukça yetenekli. Kredi kartları ve anahtarlarınızın yerini almak isteyen*Token*Ring, sade ve şık bir tasarıma sahip.

Melanie*ve*Steve*Shapiro*tarafından geliştirilen Token Ring, hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Paslanmaz çelik, siyah rodyum ve 14 ayar altın olmak üzere 3 farklı modele sahip olan*Token Ring’in fiyatı ise*249*dolardan başlıyor. Rodyum ve 14 ayar altın olan modeller ise*299*dolar fiyat etiketine sahip.İki haftalık pil ömrü

Alt kısmında kullanıcısı ile iletişim kurabilmek için*LED*aydınlatma ve parmak izi sensörüne sahip olan Token Ring,*50*metreye kadar su geçirmez yapıda. Kablosuz şarj teknolojisi ve bir*dock*ile gelen Token Ring, yaklaşık*2*haftalık bir batarya ömrüne de sahip.

Apple Pay ve Android Pay gibi bir çalışma mantığına sahip olan*Token Ring,*Visa*ve*MasterCard*kredi kartlarının yerini alabiliyor.*NFC*ve*Bluetooth*bağlantı teknolojilerini kullanan Token, İstanbul kart benzeri ulaşım için kullanılan kartların yerine de kullanılabiliyor.Akıllı kilitlerle donatılan kapılar için anahtar görevi de görebilecek olan*Token’ın kendi akıllı kilit çözümünü sunduğunu da ekleyelim. Yaklaşık*100*dolar*fiyat etiketine sahip olan akıllı kilit aparatı ile anahtara gerek duymadan sadece yüzüğünüz ile kapınızı açabileceksiniz. Aynı özelliğin*otomobiller*ile birlikte kullanılabildiğini de ekleyelim.

Token Ring’in en iyi özelliklerinden biri de laptopunuzun bile kilidini açabiliyor olması. Şifrenizi Token Ring’e kaydettikten sonra tek yapmanız gereken yüzük ile iki kere masaya vurmak. Bugüne kadar karşımıza çıkan*akıllıyüzüklerin*aksine hayatımızı oldukça kolaylaştırmayı vadeden Token Ring, önümüzdeki Aralık ayında kullanıcıları ile buluşacak.

 
Üst Alt