• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yardım Dosyayı kendime izin verdim ama yine izin istiyor ACİLL!!!

userx1

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Bir dosyamı harddiske attım ve pcye format attım ve dosyamı masaüstüne kopyalamak istediğimde yönetici izni vermek gerekiyor dedi bende kendi kullanıcıma izin verdim ama hala kendimden izin istiyor nasıl çözebilirim?d.PNG

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
@userx1 ,
Bilgisayarınızın ismini Resimde görüldüğü gibi " DESKTOP-I8H2LAG\TOSHIBA " yaparsanız dosyaya erişim sağlayabilirsiniz.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,830
Bir dosyamı harddiske attım ve pcye format attım ve dosyamı masaüstüne kopyalamak istediğimde yönetici izni vermek gerekiyor dedi bende kendi kullanıcıma izin verdim ama hala kendimden izin istiyor nasıl çözebilirim?Ekli dosyayı görüntüle 19900
Çok kolay....!!!

Bunun üç yolu var....

1.Yol :

4 GB'lık bir flash belleğe GNU/Linux Mint 21.1 x64 İşletim Sistemi dağıtımını LİVE DVD şeklinde yazdırıp, sistemi bu usb falsh bellek ile açıp, söz konusu dosyanın izinleri değiştirebilirsin.

2.Yol :

Ya da burada benim önerdiğim ve anlatımı yapılan yazılımı (portable) kullanmalısın, bu kesin sorununu çözecektir.

Kod:
https://www.sordum.net/74963/dosya-ve-klasor-izinlerinizi-kolayca-duzenleyin/

3.Yol :

Veya şuradaki yazılımı kullanıp, dosyanın sahipliğini alarak sorunu aşabilirsin.

Kod:
https://www.sordum.org/7615/easy-context-menu-v1-6/

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,830
@userx1 ,
Bilgisayarınızın ismini Resimde görüldüğü gibi " DESKTOP-I8H2LAG\TOSHIBA " yaparsanız dosyaya erişim sağlayabilirsiniz.
Öyle yapsa bile, ID (Kullanıcı benzersiz hesap kimlik no'su), şimdikinden farklı olacağı için işe yaramayacaktır.En kestirme yollar tarafımdam özetlenmiştir.

Konular
0
MFC Puanı
430
Kullanıcı hesabı açılış seçeneklerini değiştirin ve şifreli girişi aktif edin. Tabi bir de şifre belirlemelisiniz ve o şifreyi unutmamalısınız. Bilgisayarı yeniden başlatın, Sizden hesabınıza girebilmek için belirlediğiniz şifreyi isteyecek. Giriş yaptıktan sonra dosyayı sağ tıklayıp, "yönetici olarak aç" seçin ve sonra belirlediğiniz şifreyi dosyaya erişmek için tekrar girin.

Diğer bir yöntem, hesabınızdan çıkın ve bir yönetici hesabı aktif ise hesaplar arasında görünür, oradan giriş yapın.