Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duact Kapsül Nedir , Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl kullanılır

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,917
  • MFC Seviyesi

Duact Kapsül, Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl kullanılır

KISA TANITIM :

İlacın etken maddesi Akrivastin, Psödoefedrin hidroklorür ‘dür. Duact Kapsül, vücutta kızarıklık, papül gibi belirtilere sebep olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatan ya da durduran , saman nezlesi, alerjik nezle ve burun- sinüz iltihabı gibi üst solunum yollarının alerjik hastalıkları, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtiler, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen, kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlikleri tedavi eden ve burun damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklığı durumlarında kullanılan bir ilaçtır.

DUACT KAPSÜL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Vücutta kızarıklık, papül gibi belirtilere sebep olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatan ya da durduran , saman nezlesi, alerjik nezle ve burun- sinüz iltihabı gibi üst solunum yollarının alerjik hastalıkları, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtiler, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen, kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlikleri tedavi eden ve burun damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklığı durumlarında kullanılan bir ilaçtır.
Triprolidin’e alerji durumu, şiddetli yüksek tansiyon, ağır koroner atardamar hastalığı ve ağır böbrek hastalığı durumlarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
Eğer böbrek ve karaciğer yetmezliği, tiroid bozuklukları, şeker hastalığı, prostat büyümesi, idrar yapma problemleri, yüksek tansiyon, göz tansiyonu, kalp atışlarında düzensizlik gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
Bu ilaç 12 yaş altı çocuklara verilmemelidir.
Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

DUACT KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ :

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Aç veya tok karnına alabilirsiniz.


İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Halüsinasyonlar ve normalden az idrar yapma ya da hiç yapamama gibi yan etkilerden birine sahipseniz ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi: Akrivastin, Psödoefedrin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Duact Kapsül
 
Üst Alt