Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dünyanın En Tuhaf 10 Kasabası

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Burada Ölmek Yasak! İşte Dünyanın En Tuhaf 10 KasabasıKasaba denince aklınıza ne geliyor? Dünyanın değişik yerlerinde yer alan ve sahip oldukları özelliklerle turistlerin ilgi odağı olan kasabalar var. Kimisinin konumu kimisinin de tarihi de turistleri kendisine çekiyor. Bunları unutun. İşte dünyanın en tuhaf 10 kasabası...

1

Tek binalı kasabaAlaska'da bulunan Whittier kasabasında herkes tek çatı altında yaşıyor. Büyük bir apartman dışında etrafta başka bir yerleşimin bulunmadığı bölgede herkes birbiriyle komşu.

2

Emitasyon HallstattAvusturya'nın ünlü tatil kasabası Hallstatt malum dünyaca ünlü bir yer. Uzaklığı nedeniyle buraya gidemeyen Çinliler için, ülkede Hallstatt'a tıpatıp benzeyen bir kasaba sıfırdan inşa edilmiş durumda.

3

Burada ölmek yasak!Norveç'in anakaradan uzaktaki adası Svalbard'ta bulunan Longyearbyen kasabası dünyanın en kuzey yerleşimlerinden biri. İkliminin daha da soğuması nedeniyle 70 yıldır bölgede ölenlerin defin işlemleri başka yerlerde yapılıyor.

63 kilo verdim! İlk haftada 12 kilo inceldim. Sabah aç karnaPapayaSlim


4

Uzaylı kasabasıAmerika'daki New Mexico eyaletine bağlı Roswell kasabasında 1947 yılında yaşanan bir olay bölgede hala unutulmuyor. Görgü tanıkları, 1947 yılında bölgede bir UFO kazası yaşandığını iddia ediyor. Bu olay, günümüzde tartışmaya açık bir konu olsa da Roswell artık "Uzaylı Kasabası" olarak anılıyor.

5

Cehennem Kasabasıamerika'nın Michigan eyaletindeki bu kasabanın adının neden böyle olduğu konusunda net bir bilgi yok. Ancak kasabada yaşayanlar bu durumu avantaja çevirmeyi başarmış. Kasabadaki neredeyse her işletmenin adı İngilizce cehennem anlamına gelen Hell kelimesiyle başlıyor ya da bitiyor. Tabelaların önünde fotoğraf çektirmekse ücrete tabi.

6

Kayalar altındaki kasabaİspanya'daki Setenil kasabası büyük bir kayanın hemen altında yer alıyor. Birçok binanın kayanın dibinde yer aldığı kasaba, bu özelliğiyle turist akınına uğruyor.

7

Mavi kasabaFas'taki Chefchaouen kasabası dünyanın en mavi kasabası seçilmiş durumda. Kasabada yer alan bütün yapıların duvarları muhakkak maviye boyanmış bir halde. Bunun nedeni günümüzde tam bilinmese de rivayete göre geçmişte bu bölgede Yahudilerin yaşamasından ötürü binalar bu renge boyanmış. Çünkü mavi, bölgedeki Yahudilerce kutsal kabul edilmekteydi.

8

Mağara kasabasıTunus'un güneyindeki Matmata kasabasındaki evler mağaraların içinde bulunuyor. Oyuklara yapılan evlerde yaşayan kasabalılar turistlerin de ilgisiyle karşılaşıyor.

9

Son özgür kasabaKaliforniya'daki Slab City dünyanın son özgür kasabası olarak adını tanıtıyor. Bunun nedeni, bölgede yaşayanların genelde hippiler veya kaçaklar olması.

10

İki ülkeli kasaba


Büsingen Hochrhei isimli kasaba hem İsviçre hem de Almanya sınırlarında toprağı olan bir kasaba. Ekonomik olarak İsviçre'ye bağlı olan kasaba yönetim olarak da Almanya toprağı sayılıyor.


 
Üst Alt