• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dünya'nın En İyi Ve Özgürlükçü Web Tarayıcısı : Vivaldi (x86/x64)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Notsal Açıklama:

Şimdiye kadar pek çok web tarayıcısı kullandım.Herbirinin kendine göre artıları ve eksileri vardı.Evvelsi ki gün bir durum'u çok acı bir şekilde, şaşkınlık derecesinde deneyimledim.Bir sistem'e virüs bulaşmasının %80'i tarayıcılar ile gerçekleşiyormuş....

Aşağıdaki ekran görüntüleri 15 günlük deneme süresine sahip malware antivirüs yazılımı (Türk Yazılımı_Merkezi İzmir) Zemana AntiMalware'den

4.png
6.png
Yukarıdaki ekran görüntülerinde daha önce kullandığım web tarayıcılarına yüklediğim güya güvenli zannettiğim eklentilerin aslında, bir arka_plan kapı aracı (back_door_tool) olduğunu gördüm.Sistem'de çok az rootkit olmasının nedeni, WebRoot Antivirüs yazılımı idi ama bu zararlıları algıyamamıştı, nedeni bunların rootkit tabanlı olması yani kendini Windows Kayıt Defterinden gizlemeleri....Yukarıda zararlı bulunan tarayıcılar sistem'den kaldırıldı (Palemoon dışında, )

Vivaldi'yi kurduktan sonra aynı tarama işlemini tekrar ettim. Sonuç temizdi....

7.png
Tarama Sonucu (Özel Tarama) :
9.png

Özetle ;

Kullandığınız tarayıcı ve eklentilerine dikkat edin.Bu zararlılar bir şekilde sistem'e girmek için bir yol buluyor.Burada önemli olan

1.Kullanıcının dikkatli ve uyanık olması....

2.E-mail adresine gelen, kimden geldiği belli olmayan e-mailleri açmadan direkt silmesi (geçenler'de bana şöyle bir e-posta gelmişti "Tebrikler....!!! Çekilişle 5000 TL kazandınız, hemen şu bağlantıya tıkla....!" e-posta'yı direkt sildim ve silmeden önce bir kopyasını cimer'den Emniyet Genel Müdürlüğü - Bilişim Suçları İle Mücadele Birimine gönderdim.Kimse mağdur olmasın diye....)

3.Özel verilerinizin her zaman bir yedeği olsun başka bir HDD (taşınabilir) içinde...

Şimdi bu kadar uyarı'dan sonra asıl konumuza geçelim...

Vivaldi'yi farklı kılan ne?

Daha çok özellik, daha az değil​

Tarayıcınızla oldukça çok zaman geçiriyorsunuz. Kutudan çıkar çıkmaz her şeyi yapabilmeli. Vivaldi, Notlar, Ekran Görüntüsü Alma, Resim Özellikleri ve diğer bir çok özelliği kendisinde barındırır.

Her şey bir seçenek​

Vivaldi'nin herkes içindir.Çok sayıda, çok fazla seçenek. Vivaldi'nin nasıl çalışacağını hangi özellikleri kullanacağınızı ve nasıl görüneceğini seçebilirsiniz. Sizin tarayıcınız ne de olsa.

Kural yok​

Tarayıcının nasıl çalışacağı size kalmış. Vivaldi'de bir çok şeye erişmek ve kontrol etmek için birden fazla yöntem bulunuyor. Biraz kuracalayın ve size uygun olanı bulun.

Yazılım İnce Ayar Özellikleri​

Yazılımın ince ayarlarını yaparak tam olarak size uygun olacak şekilde çalışması önceden küçümseniyordu. Vivaldi bir tarayıcının neler yapabileceğini görmek, ince ayarını yapmak ve keşfetmek için yapıldı.

Vivaldi - Firefox - Chrome Karşılaştırma Tablosu
4.png

Dark Mod :
5.png
Web tarayıcısının çok özelliği var, burada anlatmaya/yazmaya kalksam sayfalar dolusu yazı yazmam gerekir ama benim gözüme çarpan özellikleri

1.Kendisine ait reklam engelleme ve site takip engelemesi var
2.Kendisine ait Çeviri fonksiyonu var.Yani ingilizce bir siteyi yada metni saniyesinde Türkçeye çeviriyor.Google Çeviricisinden bağımsız...
3.Kendisine ait , tarayıcı için sağ menüden not alma aracı var
4.Kendisine ait ekran görüntü yakalama aracı var
5.Tarayıcı seklemesini yerine aşağı-yukarı, sağ'a sola gruplandırma özelliği var
6.Kendisine ait Okuyucu modu var...

Var da var.... İndirin kullanın , ve inanın başka bir tarayıcıya gerek duymayacaksınız.

Ekran Görüntüsü (TRWE_2012)

57.png
Forum konusu hazırlanırken, ekran görüntüsünde şuna dikkatinizi çekmek isterim

1.Tarayıcı sekmeleri alt tarafa alınmış
2.Web tarayıcısının kendisine ait İmla Denetim Mekanizması var ve varsayılan USA (Eng) olduğundan altı çizili, siz bunu TUR (tr-tr) olarak ayarlayabilirsiniz ayarlardan...

DEVAMI VAR...!

Ekli dosyalar

• 5.png
    5.png
    24.5 KB · Görüntüleme: 0
  • 8.png
    8.png
    11 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
3.png

Web Tarayıcısının farklı bir konuma , portable olarak yüklenebilmesi için aşağıda altı kırmızı ile çizilmiş ayarların yapılması gerekmekte

1.png

İndirme Linki (Resmi Web Sayfası) :
Kod:
https://vivaldi.com/tr/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Vivaldi Web Tarayıcısı güncellendi.

Bu web tarayıcısı üst seviye masaüstü ve dizüstü pc'lere göre kodlanmıştır.Ben bunu önceki sistemimde zar zor, sistem kasıla kasıla kullanmakta iken yeni sistem'de yağ gibi kaymaktadır.(hızlı ve seri)

Sistemi iyi olanlar'a bu web tarayıcısını tavsiye ederim ve sizi resmi web sayfasındaki eşsiz özelliklerle başbaşa bırakıyorum

HTML:
https://vivaldi.com/tr/features/#pk_campaign=sd&pk_kwd=features-tr

Benim yeni sistemim "giriş seviyesindeki gaming notebookpc levono IP gaming 3 " ekran görüntüleri

fekf1ig.png

Z5rbDAv.png

k3sd2K6.png

Aynı zamanda karşınızda ilk ve son Windows XP hızında ve stablesinde Windows 11 x64 Home....(kendim modifiye ettim Windows kayıt defterinden)

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Vivaldi-Takvim Uygulaması ile ;

1.Günlük tutabilirsiniz.
2.Yıllık planlar hazırlayabilirsiniz(Andaçlar)
3.Aylık planlamalar yapabilirsiniz.
4.Hatırlatıcılar(mesela doğum/ölüm/evlilik yıl dönümleri) oluşturabilirsiniz.

İstediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

r5oACTO.png