• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Ekranımda yatay çizgiler çıkıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GudsVrede

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Öncelikle herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim. İlk başta laptop ekranımda yatay çizgiler oluşmaya başlamıştı ve biraz korkmuştum. Daha sonra beni bir arkadaşım birisine yönlendirdi ve o da bana ram'den kaynaklı olabileceğini söyledi ve ram'i sök tak yapmamı istedi. Aynı şekil sök tak yaptım ve sorun ortadan kalktı. Uzun bir süre sonra yeniden oldu ve yeniden sök tak yaptım düzeldi. Fakat sonra tekrar olduğunda artık sök tak yapmam bir fayda etmemeye başladı ve ekranımda çizgiler kalmaya devam etti. Sonrasında 1-2 ay geçtikten sonra ben bir şey yapmadan çizgiler ortadan kalktı. Fakat şuan tekrardan geldi ve artık bu sorun sinir bozucu olmaya başladı. Bazen ekran tamamen çizgi oluyor ve kullanılamaz hale geliyor. Fakat ekranı aşşağı indirirsem veya hdmı kablo ile televizyona bağlarsam ekran tekrardan geliyor. Yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Çizgilerin net gözükmesi için biraz fazla fotoğraf ekledim. Video eklemeyi başaramadım onu yapabilsem çok daha net belli oluyordu.

Ekli dosyalar

• 20210816_134452-min.jpg
    20210816_134452-min.jpg
    880.9 KB · Görüntüleme: 3
  • 20210816_182039-min.jpg
    20210816_182039-min.jpg
    705.4 KB · Görüntüleme: 4
  • 20210816_182139-min.jpg
    20210816_182139-min.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 3
  • 20210816_182144-min.jpg
    20210816_182144-min.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3
  • 20210816_182224-min.jpg
    20210816_182224-min.jpg
    449.8 KB · Görüntüleme: 2
  • 20210816_182225-min.jpg
    20210816_182225-min.jpg
    581.3 KB · Görüntüleme: 3

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Öncelikle herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim. İlk başta laptop ekranımda yatay çizgiler oluşmaya başlamıştı ve biraz korkmuştum. Daha sonra beni bir arkadaşım birisine yönlendirdi ve o da bana ram'den kaynaklı olabileceğini söyledi ve ram'i sök tak yapmamı istedi. Aynı şekil sök tak yaptım ve sorun ortadan kalktı. Uzun bir süre sonra yeniden oldu ve yeniden sök tak yaptım düzeldi. Fakat sonra tekrar olduğunda artık sök tak yapmam bir fayda etmemeye başladı ve ekranımda çizgiler kalmaya devam etti. Sonrasında 1-2 ay geçtikten sonra ben bir şey yapmadan çizgiler ortadan kalktı. Fakat şuan tekrardan geldi ve artık bu sorun sinir bozucu olmaya başladı. Bazen ekran tamamen çizgi oluyor ve kullanılamaz hale geliyor. Fakat ekranı aşşağı indirirsem veya hdmı kablo ile televizyona bağlarsam ekran tekrardan geliyor. Yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Çizgilerin net gözükmesi için biraz fazla fotoğraf ekledim. Video eklemeyi başaramadım onu yapabilsem çok daha net belli oluyordu.
Cevap-Fiziksel Çözüm:

Sol elinizle 4 parmakla arkadan tutun, sağ elinizin baş parmağı ile önden baskı yapın tüm ekranın her yerini tek tek bu şeklinde."

Olası problemler;

• Anakart ile panel arasındaki kabloda problem olabilir.
  • Panelde problem olabilir.
  • Ekran kartından kaynaklanabilir.
  • Ram Slotlarından kaynaklanabilir.
Masrafsız çözüm;

• Dizüstü bilgisayarı ve panel kısmını açmak, panel ile anakart arasındaki kabloyu kontrol etmek.
Masraflı çözüm;

• Bilgisayar servisine göstermek ve bozuk olan parçayı tespit ettirme
Geçici Çözüm (anlık) :

PC yi uyku moduna alıp tekrar açarsanız bu problem ortadan kalkar, sadece geçici olarak......

Sorun Çözücü Youtube Videoları :

Kod:
https://duckduckgo.com/?t=palemoon&q=Laptop+ekran%C4%B1nda+siyah+%C3%A7izgi+olu%C5%9Fmas%C4%B1&iax=videos&ia=videos

Son düzenleme:
Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Ekran kartından veya ramdan kaynaklı değil.
Eğer ekran kartından olsa TV bağlantısı yaptığında TV ye hali hazırdaki görüntüyü yansıtacağı için düzelmemesi lazım. Ama Tv görüntüsü normal diyorsun.
Sorun fiziksel sanırım ekranda problem oluşmuş gibi görünüyor.

Orçun

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
4,880

laptopun ekrana takılan kablosunu kontrol ettin mi? Temassızlık da böyle sorunlar yaşatabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...