Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Emekli Öğretmen 1 Ton 70 Kilogram Mavi Kapak Topladı

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi
Biga'da yaşayan emekli öğretmen Mehmet Çetin
(72), 1 ton 70 kilogram mavi kapak toplayarak engellilere tekerlekli sandalye kampanyasına destek sağladı.
Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, topladığı kapakları, Biga Engelliler Derneğine teslim ettiğini söyledi.
Bu kampanya sayesinde engellilerin ihtiyacının karşılandığını ve bunun kendisini mutlu ettiğini anlatan Çetin, şöyle konuştu:
"Biga'nın dört bir yanını dolaşarak kapak topluyorum. Kapak toplarken tanıdığım kişilere de anlattığımda herkes bana yardımcı olmak istiyor. Gittiğim her yeri organize ettim. Tek tek anlatarak, gittiğim yerlerdeki vatandaşların da kapak toplamalarını sağladım. Onlar topladılar ben de onların topladıklarını düzenli olarak alarak derneğe teslim ettim. Çok mutluyum. Kapak toplamaya devam edeceğim. Tüm çabam, engellilere yardımcı olmak için."
Dernek Başkanı Havva Bacak da mavi kapağın ağırlığının 1 gram olduğunu ve 1 kilogram için bin kapak bulunması gerektiğini ifade etti.
Çetin'in şimdiye kadar derneğe 10 tekerlekli sandalye kazandırdığı bilgisini veren Bacak, 3 engellinin, tekerlekli sandalye yardımı beklediğini sözlerine ekledi. -Çanakkale
 
Üst Alt