• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Evde Maske Nasıl Yapılır? Adım Adım Maske Yapım Tarifi

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Evde Maske Nasıl Yapılır? Adım Adım Maske Yapım Tarifi

"Kendi yüz maskenizi yapmaya hazır mısınız? Geleneksel iğne ve iplik yöntemini kullanarak kolay bir şekilde evde maskenizi yapabilirsiniz. İşte en basit yöntemiyle evde maske yapımı... "

Malzemeler:
  • Kumaş
  • Makas
  • İğne iplik
  • Lastik
  • Ambalaj tel
  • Tencere kapağı
EVDE MASKE YAPIMI

1. Bu maskeyi yaparken tencere kapağından yararlanacağız. Kumaşınızı tezgaha serin, 18- 20 santim çapında yuvarlak bir tencere kapağını üzerine koyun.
  2. Kapağın kenarlarından kalemle çizin ve çizdiğiniz yerlerden kumaşı kesin.
  3. Kestiğiniz büyük yuvarlak kumaşı 4'e katlayın ve eşit boyutta dört kumaş parçası kesin.
  4. Dört parçanın ikisini birlikte simetrik olacak şekilde birleştirin. Orta dikişleri (burnunuzu örten kavisli kısım) iğne iplikle birlikte dikin. Kalan iki parça için de aynı işlemi tekrarlayın.
  5. Kenarlarını dikmeden önce maskenizin iki kumaşının ortasına burun telini yerleştirin ve dikkatlice dikin.
  6. Ardından maskenizin kenarlarını da dikin.
  7. Son olarak lastiklerinizi hazırlayın. Bağları aynı uzunlukta olacak ve her iki tarafta simetrik olacak şekilde eşleştirdiğinizden emin olun.
  8. Ve maskenin iki ucuna sağlam bir şekilde dikin.
  9. Maskeniz hazır.
Evde Maske Nasıl Yapılır Adım Adım Maske Yapım Tarifi