• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Evrenden Torpilim Var

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
"İnternetten sipariş vermek veya restoranda yemek ısmarlamak ile yaşam arasındaki fark nedir? Eğer şu ana kadar internetten bir şey ısmarlamadıysanız bile eminim hepiniz bir kere olsun bir restoranda yemek ısmarlamışsınızdır. Yaşam da aynı şekilde işler. Evren’i garsonunuz olarak görün. Siz ne ısmarlarsanız, o servis edilecektir. … Restoranda sipariş verdikten sonra, Yemeğinizin geleceğini bildiğiniz için, mutlu mutlu arkadaşlarınızla sohbetinize devam edersiniz. Hatta o sırada size "sen ne yiyeceksin" diyen arkadaşınıza: "Çıtır tavuklu salata" dersiniz. Şu ana kadar, şöyle bir konuşma yaptınız mı ya da tanık oldunuz mu? -Sen ne ısmarladın? -Çıtır tavuklu salata.. Getirip getirmeyeceklerinden pek emin değilim. -Niye yahu? -Belki hak etmiyorumdur. Hem bak şimdi sana da söyledim ne istediğimi, nazar değebilir. Enerjisi kaçabilir. Ayrıca istediklerimi elde etmek için çok çalışmam lazım, ama ben bu salatayı hak etmek için hiçbir şey yapmadım ki. -??????? -Hem mutfakta ki şefi de tanımıyorum. Adam, ya gıcıklık olsun diye yapmazsa salatamı? Ay dur ben garsonla bi daa konuşayım. Gidin üç kere garsona sorun, şefin başına dikilin salatayı hazırlıyor mu diye, restoranın müdürünü çağırtın salatanızı sormak için, gidin tek tek bütün müşterilere sorun, onlar bu ana kadar istedikleri yemekleri yiyebilmişler mi? Annenizi arayın, bir daha şefin yanına gidin, Telli Baba’ya adak adayın, worshop’lara katılın, fal baktırın, yine garsona sorun. Meditasyon yapın. Sonra restorandan kovulduğunuzda dönün yanınızdaki arkadaşınıza ve; "Bak ben sana demiştim, nazar değdi işte," deyin. Rahat bırakın şef işini yapsın, Rahat bırakın kurye işini yapsın, Rahat bırakın EVREN işini yapsın. Evren’e ne zaman dikte etmeye kalktıysam çuvalladım, ne zaman işine burnunu soktuysam çuvalladım. İstediklerim gerçekleşmediği gibi, istemediklerim gerçekleşti. Bir kere söylemeniz yeter. Koskoca Evren bu, aptal değil. Sadece siparişinizin kapıya teslim edileceğine inanın. Evren sizin kafanızdaki plana göre yapmayabilir, kendi kafasına göre sizi, size en uygun şekilde, hedefe doğru taşıyor zaten, ama yolda, gidişattan korktuğumuz için, ikide bir "Ay yok bunu istemiyorum, bak şunu istemiyorum," diye enerji değiştiren biziz. Evren her seferinde yeni enerjimize göre ayarlamalar yapıyor."

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Herkesin sizi onaylamasını, sevmesini istiyorsanız, İYİ ŞANSLAR! Çünkü yok öyle bir şey!