Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook, kendi kendini mi güncelliyor

cLaS

Yarım Kalmış cümleyim
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    2 Ara 2012
  • Mesajlar
    285
  • MFC Puanı
    36
  • MFC Seviyesi
Facebook, "başına buyruk"!


Facebook, kendi kendini mi güncelliyor?

Facebook'un Android'de "rahatlığınız" için yaptığı bu değişiklik, çok da hoşunuza gitmeyebilir!

Ortaya çıkan ekran görüntülerine göre Facebook uygulaması, Google Play'in güncelleme işlevini atlayarak kendi güncelleme işlevini sunmaya başlamış olabilir.

Henüz resmi bir duyuru olmasa da bir Facebook ürün müdürünün sosyal ağın yardım forumlarında verdiği cevap, işlevi doğrular nitelikte. Ragavan Srinivasan, forumda şunları söylüyor: "Facebook for Android'i hızla geliştirmek için çalışıyoruz ve herkesin uygulamamızın en iyi sürümünü kullanmasını istiyoruz. Bu güncellemeleri Wi-Fi'a bağlı iken alacaksınız, dolayısıyla veri planınızı etkilemeyecek."

Facebook'un neden güncelleme uyarısına tıkladığımızda bizi Google Play'e yönlendirmek yerine, güncelleme işini kendisinin üstlendiğini bilmiyoruz. Bunun yanında Facebook'un Google Play'i aşıp kendini güncelleyebilme olanağı, Android'in güvenliğini de töhmet altında bırakıyor.

Google'ın hizmet ve kullanım şartları, uygulamaların Google Play dışındaki kaynaklardan uygulama indirip yüklemelerine izin vermiyor. Ancak Google'ın Facebook'un bu yöntemi konusunda ne düşündüğünü şimdilik bilmiyoruz.
 
Üst Alt