• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Fırında Sütlaç Yapılışı

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
ytk-firin-sutlac-site.jpg

Fırında Sütlaç Yapılışı Tarifi'nin Malzemeleri​

• 1 litre süt
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı pirinç
  • 3 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 1 paket vanilya
  • 2 su bardağı su
  • Yarım su bardağı süt (nişastayı açmak için)
Gelelim fırında sütlaç nasıl yapılıyor? sorusunun cevabına;

Fırında Sütlaç Yapılışı Tarifi'nin Yapılışı​

1. Fırında sütlaç için öncelikle pirinci haşlayalım. Pirinçleri güzelce yıkadıktan sonra 2 su bardağı su ile pişene kadar haşlayın. Çok az sulu kalacaktır.
  2. Diğer malzemeleri ekleyelim ve sütlacı pişirelim. Haşlanan pirinçlerin üzerine sütü, vanilyayı ilave edip kaynatın. Karışım kaynamaya başlayınca şekeri ve yarım su bardağı sütle karıştırdığınız 3 yemek kaşığı buğday nişastasını ilave ediniz. 10-15 dk daha kaynatıp altını kapatın.
  3. Sütlaçları fırına sürelim. Fırın için uygun ısıya dayanıklı sütlaç kaselerine sütlaçlarınızı paylaştırın. Tepsinize soğuk su doldurun ve sütlaç kaplarını fırın tepsinize dizin ( Tepsideki su sütlaç kaplarının yarısına kadar gelecek)Tepsiyi fırınınızın en üst rafına yerleştirin. 180 derecede, sütlaçlarınız kızarana kadar fırınlayın. Afiyet olsun.

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
Him üzüldüm yakın olsaydın yapardım size ??

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Kadayıftan fırında sütlaç transferi zirveyi şöbiyet mi alacak???

• Beğen
Tepkiler: Nur

Su°

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
6,440
Favori tatlım her hafta mutlaka fırında yaparım? sevgili babacım hep kendisinin daha güzel yaptığını söyler ama bende aşçı kızı olarak el kapmış olabilirim ?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Sen buralara gelsen ben neler neler yaparım yemekler ohoo seni gezdiririm şehitliğe simülasyona tarihi bölgede çok güzel bir gün yaşardın valla burası tarih kokuyor
Çanakkale ye gitmiştim uzun zaman oldu??Listem kabarık iş ev arası modu şimdilik?Pandemi bitse de gelsem??

• Beğen
Tepkiler: Nur