Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fondöten Sürerken Yapmaman Gereken 5 Yanlış

Lilith

ad astra per aspera
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Ağu 2017
  • Mesajlar
    1,128
  • MFC Puanı
    11
  • MFC Seviyesi

1/5

Nemlendiricini uyguladıktan hemen sonra fondötenini sürme. Üst üste gelen bu iki katman fondötenin cilde oturmamasına sebep olarak ortaya eşit olmayan bir sonuç çıkarır.

Peki Ne Yapmalısın? Nemlendiricini sürdükten sonra birkaç dakika cildinin ürünü emmesini bekle, bu esnada Instagram’ını karıştırabilirsin!

2/5

Fondötenini uygularken cildine sert davranma. Cildini sağa sola itelemek hem fondötenin eşit dağılmamasına hem de erken yaşlanma belirtilerine sebep olur.

Peki Ne Yapmalısın? Parmakların, fondöten fırçası ya da makyaj süngeri, uygulama için ne kullanıyorsan ürünü cildine küçük ve hafif vuruşlarla yedir.

3/5

Kirli aplikatörlerle asla fondötenini sürme. Fazla ürün emmiş makyaj süngerleri ve fırçalarla verimli bir uygulama yapmak çok zor. Ayrıca üzerinde bakteri biriktiren uygulayıcılar ciltte akneye sebep olur.

Peki Ne Yapmalısın? Kullanma sıklığına göre minimum haftada bir kez makyaj süngerini ve fırçalarını özel temizleme ürünleriyle sterilize etmelisin.

4/5

Ürünü yaymayı çene hizanda bırakma. Bu maske gibi gözüken ve doğal olmayan hatalı bir görünüme sebep olur.

Peki Ne Yapmalısın? Fondöteni çene kemiğinin altına doğru harmanla. Yüzünü çevreleyen saç diplerini ve hatta toplu bir saç modeli tercih ediyorsan kulaklarını da uygulamaya dahil edebilirsin.

5/5


Daha kapatıcı bir sonuç için tek seferde yoğun bir uygulamadan kaçınmalısın. Gereğinden fazla miktar kullanmak ürünü cilde harmanlanmayı zorlaştırır ve ortaya “cakey” denilen sahte ve oturmamış bir görüntü çıkar.

Peki Ne Yapmalısın? Fondöteninden daha çok kapatıcılık bekliyorsan az miktarla ve uygulamalar arasında fondötenin cilde oturmasını bekleyerek iki-üç katman halinde ürünü sür ve sabitleyici pudrayla kalıcılaşmasını sağla.
 
Üst Alt