Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Galaxy S6'nın "Özel Fonksiyonu" Mobil Ödeme Sistemi Olabilir Mi?

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Hatırlarsanız aralık ayında Samsung'un Apple Pay'e karşı kendi mobil ödeme sistemini geliştirdiğine dair bazı rivayetler çıkmıştı. Tedarik zinciri kaynaklarına dayandırılan eski bir raporda mobil sistem üstünde çalışmaların sürdüğü ve yeni amiral gemisiyle birlikte açığa çıkacağı ileri sürülmüştü. Görünüşe göre tüm bu eski rivayetler vücut bulacak.

TEKNOLOJİ DÜNYASINDA NELER OLUYOR ? TIKLA ÖĞREN
Bu arada mobil sistemin LoopPay teknolojisine dayalı olacağı da söylentiler arasındaydı. Kore medyasında (ddaily.co.kr) çıkan son rapor bunu da teyit ederken, sistemin Galaxy S6'la birlikte açıklanacağı belirtti.

Yeni mobil ödeme sisteminde NFC gerekli değil, fakat kredi kartının taklitinin olması gerekiyor. Bu yüzden dünya çapında Apple Pay'den çok daha fazla satıcı tarafından kabul görebilir. Videodan LoopPay'in nasıl olduğuna bakabilirsiniz. Samsung'un ödeme sistemi böyle olacak gözüküyor.

Samsung, home tuşuna gömülü parmak izi tarayıcısı üstünden ekstra kimlik doğrulaması planı da yapıyor. Belki de Robert Yi'nin söylediği özel fonksiyon mobil ödeme sistemi olabilir. Siz ne dersiniz?
 
Üst Alt