• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Galaxy S7 Parçalarına Ayrıldı

dip

Konular
146
MFC Puanı
2,600
Galaxy S7, iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrılarak tamir edilebilirlik puanı belirlendi. Bakalım Galaxy S7 bozulduğunda tamir etmek ne kadar zor?
galaxy-s7.jpg

Hemen hemen sükse yapan tüm teknolojik ürünleri masaya yatıran iFixitekibi, bu sefer de Galaxy S7 modelini parçalarına ayırdı. Galaxy S7’yi parçalarına ayırarak tamir edilebilirlik puanını belirleyen ekip, Galaxy S7’nin içerisindeki donanımları da gözler önüne seriyor.

Galaxy S7’nin donanım parçalarına geçmeden dilerseniz ilk önce genel yapı itibari ile Galaxy S7’nin hangi özelliklere sahip olduğunu bir kez daha hatırlayalım.

Galaxy S7 özellikleri

Boyut: 142.4 x 69.6 x 7.9 mm 152 gram.
Ekran: 5.1 inç. (1440 x 2560)
İşletim Sistemi: Android 6.0 Marshmallow
İşlemci: 2.6 GHz hızında çalışan Exynos 8890
Grafik birimi: Mali T880MP14
Ram: 4 GB LPDDR4
Kamera: 12 Megapiksel f/1.7 değerinde arka, 5 Megapiksel ön kamera
Batarya: 3.000 mAh
Depolama: 32 GB (microSD kart ile 200 GB’a kadar artırılabilir)
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 4.2, NFC, USB 2.0

iFixit’in parçalarına ayırdığı Galaxy S7’nin RAM bölümünde; SK Hynix H9KNNNCTUMU-BRNMH 4 GB LPDDR4 SDRAM kullanıldığını görüyoruz. Depolama biriminde ise firma kendi çözümü olan Samsung KLUBG4G1CE 32 GB MLC Universal Flash Storage 2.0’ı tercih ediyor.

Galaxy S7 kamerasına ise Sony IMX260 sensörü eşlik ediyor. Telefonun3.5mm kulaklık girişinde ise IP68 sertifikalı su geçirmez modülü dikkat çekiyor.

Galaxy S7 tamir edilebilirliktestinden ise 10 üzerinden 3 puan alarak ortalamanın altında kalıyor. Donanımsal parçaları çok sık ve küçük olduğu için tamiri zor olan Galaxy S7’nin, bu ay içerisinde Türkiye’de satışa sunulacağını belirtelim.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Hiç beğenmedim S6 ile arasında özellik farkı olmaksızın fiyat farklı olması Samsung firmasından beklenen birşey keza her sürümde işte SAMSUNG BUDUR! denilebilecek bir özellik ortaya atmadan sadece sayıları yükseltip fiyat farkı koyabilen bir firma.

İşte bu yüzden ben asla Samsung kullanıcısı olmayacağım :}

Haa unutmadan belirtmem de fayda var, tamiri en zor olan telefon markalarının başında geliyor Samsung. Bozulduğu zaman maalesef size diyorlar ki YENİSİNİ ALIN!

Samsung severlere Saygılarımı iletiyorum.

Konu için teşekkürler sevgili @dip

• Beğen
Tepkiler: dip