Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

GÖğüs Büyültme Ameliyatı

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Meme; kadınlığı simgeleyen erojen organlardan biridir. Her kadın estetik açıdan güzel memelere sahip olmak ister. Meme büyütme operasyonu meme dokusunun altına yerleştirilen protezlerle meme hacminin artırılması işlemidir.
Kimlere Yapilir?

Yapısal olarak küçük memeleri olan veya doğumdan sonra küçülmüş veya içi boşalmış memeler için uygulanır.

Protez Meme Sarkıklığını Düzeltilir mi?

Nadir bazı durumlarda protezler bu amaç için kullanilabilir. Ama gerçekten meme dokusunda bir sarkma mevcutsa bu işlem bir meme dikleştirme ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır.

İz Olur mu ?

Meme protezleri 3 farklı noktadan yapılan kesilerle yerleştirilmektedir.

1) Meme altı kıvrımı
2) Koltuk altı kıvrımı
3) Meme Ucu

Bu alanlardan yapılan kesilerle silikon meme dokusunun altına veya göğüs kasının altına yerleştirilir. Kas altına yerleştirmede ameliyat sonrası dönemde daha fazla ağrı olmakla birlikte ameliyat sonrası problemlerin daha az olması ve daha naturel sonuçlar elde edilmesi açısından tercih edilmektedir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer ?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1-1.5 saat kadar sürer. Hasta ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler.

Riskleri Var mıdır ?

Meme protez ameliyatının en önemli komplikasyonu kapsül kontraktürü denen durumdur. Kapsül kontraktürü vücudun oluşturulduğu destek dokusunun meme şeklini bozması ve aşırı sert biçimde ele gelmesidir.


 
Üst Alt