Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Indeklerinde Üst Sıralarda Yer Almak Mümkün Müdür? [SSL Sertifikası İle]

Ayamutura

Özel Üye
Özel Üye
Konum
BERTUNA
  • Üyelik Tarihi
    2 Haz 2020
  • Mesajlar
    1,176
  • MFC Puanı
    2,730
  • MFC SeviyesiSSL sertifikası internet siteniz için en önemli etkenlerden bir tanesidir. Google botları internet sitelerinin güvenilir olup olmadığını sıklıkla kontrol eder. Sitenizin SSL sertifikası ile çalışması, Google aramalarında sitenizin yerini ciddi oranda etkilemektedir. Google, internet üzerinde yapılan aramaların %90'ına sahiptir. SEO ( arama motoru optimizasyonu ) kriterleri arasında web sitenin https ( SSL ) üzerinde çalışması en önemli kriterlerdendir. 2018 yılı sonrasında başta Chrome ve Firefox gibi web tarayıcıları da SSL sertifikası olmayan siteleri " güvenli değil " olarak işaretlemektedir.

SSL'in anlamı Güvenli giriş katmanıdır. Başta e-ticaret ve kurumsal sitelerinin olmazsa olmazıdır. Sanal pos hizmeti sağlayan bankalar sitenin SSL sertifikası yoksa, sanal posu aktif etmemektedir. SSL, sitenizden sanal pos ile ödeme almanız için zorunludur. Satıcı ile alıcı arasında güvenliği sağlayan en önemli faktördür. Kullanılan 256bit şifreleme sayesinde sitenizin ve kullanıcılarınızın verileri tamamen güvenli ortamda aktarılır. Bireysel bloglar ya da sitelerinde SSL sertifikası kullanması çok önemlidir. Başta Google sıralaması sonrasında web tarayıcılarında sitenin sorunsuz açılması için web sitenize SSL sertifikası tanımlanmasını gerekmektedir.

Google son algoritma güncellemesinde SSL sertifikasını en önemli etkenlerden biri haline getirmiştir. Eğer sitenizin SSL sertifikası yoksa Google üzerinde aramalardaki mevcut sıralamanızı kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır. SSL sertifikaları tüm tarayıcılar ile %100 uyumludur. SSL sertifikası sitenizin tasarımında ya da kodlamasında herhangi bir probleme neden olmaz. Aksine sitenizin veya projenizin prestijini arttırır.

Son zamanlarda ücretsiz sertifikalar yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Ancak ücretsiz sunulan bu sertifikalar ciddi sorunlara yol açabilir. Sitenize ücretsiz sertifika kurduğunuzda bu konuda destek alacağınız bir muhattabınız yoktur. Ücretsiz sertifikaların garanti bedeli yoktur. Ücretli alacağınız SSL sertifikaları ise 10.000$ - 1.000.000$ arasında sigortalanır. Geçtiğimiz haftalarda ücretsiz sertifika sağlayan en büyük firmalardan bir tanesi yapılan hata nedeni ile 3 milyon sitenin sertifikasını iptal etmiştir. Bu durum sitenizin için ciddi prestij kaybı yaratır ve Google tarafından da güvensiz olarak işaretlenebilir.

Bireysel, kurumsal ve e-ticaret siteleriniz için Comodo SSL tercih edebilirsiniz. Comodo SSL w3techs kayıtlarına göre dünyanın 1 numaralı sertifika otoritesidir. Milyonlarca web sitesinin güvenliğini sağlayan Comodo SSL sertifikası ortalam 10 dakika içinde aktif edilebilir ve sitenizi güvenli hale getirebilir. Günümüzde en uygun fiyatlı SSL çözümü Comodo SSL'dir. SSL sertifikanız aktif olduğunda siteleriniz artık http yerine https olarak açılacak ve web tarayıcısında güvenli olarak gözükecektir. Positive SSL, wildcard SSL ve EV SSL çözümleriyle tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilir. Positive SSL en uygun çözümlerinden bir tanesidir. Bu çözüm tek alan adı koruması sağlar ve 10.000$ sigorta kapsamı vardır. Eğer siteniz subdomain kullanıyorsa tek bir wildcard SSL alarak bütün subdomainlerinizi tek bir sertifika ile koruyabilirsiniz. SSL sertifikasının web tarayıcısında yeşil bar ile görünmesini istiyorsanız EV SSL almanız gerekir. EV SSL tarayıcı yeşil bar ile sitenizin güvenilirliğini gösterir ve ek prestij, güven katar. Ancak bu SSL türünü sadece kurumsal firmalar, belge doğrulaması ile alabillir. Sigorta bedeli ise 1.000.000. Tüm Comodo SSL sertifikalarında site mührü özelliği vardır. Sitenizin SSL sertifikalı olduğunu ve korunduğunu sitenize ekleyeceğiniz site mührü özelliği ile tüm kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz.

Çok uygun ve en ucuz fiyata alacağınız Comodo SSL sertifikasını 3 farklı doğrulama yöntemi ile hızlı bir şekilde aktif edebilirsiniz. Bu yöntemleri mail doğrulaması, FTP dosya doğrulaması ve DNS doğrulaması olarak sıralayabiliriz. Sitenizi daha prestijli hale getirmek ve Google aramalarında üst sıralara yükseltmek için SSL sertifikanızı hemen aktif edin.

Kaynak Site :
Kod:
http://www.google.com/
 
Üst Alt