• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

günde 10 salavat ve karşılığı ... ;)

Konular
12
MFC Puanı
0
Hz. Peygamber Efendimiz(s.a.v.) buyurdular ki:
...
Bir gün bana Cenab-ı Hakk’ın dört büyük meleği Cebrail, Mikail, İsrafil ve Azrail(aleyhimüsselam) geldiler.

Cebrail (a.s) bana dedi ki: “Ya Rasulallah! Senin ümmetinden bir kimse sana günde on defa salavat okursa yarın kıyamet gününde ben onun elinden tutar, sıratı kuşlar gibi geçiririm.”

Mikail (a.s) de dedi ki: “Ben o kula senin Kevser havuzundan kana kana içiririm.”

İsrafil (a.s) de dedi ki: “Ya Rasulallah! O kulun affı için başımı secdeye koyarım, Allahü Teala onu affetmedikçe başımı secdeden kaldırmam.”

Azrail (a.s) de dedi ki: “Ya Rasulallah! Sana günde on defa salavat edenin ruhunu Peygamberlerin ruhunu kabz eder gibi kabzederim.” dediler.

Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v): “Bu ne büyük lütuf ya Rabbi! Bu ne büyük ihsan Allah’ım!” buyurdular.

Salavat-ı şerife getirmenin diğer faziletlerinden:

Salavat, Allahü Teala’nın(mealen) “Allah ve melekleri Peygamber’e hep salat ederler. Ey iman edenler! Siz de ona çokça salat edin ve tam bir teslimiyetle selam verin” (Ahzab suresi, ayet 56) emrine itaattir.
Salavat, günahların affedilmesine vesiledir.
Peygamber Efendimiz’e (s.a.v) yakın olmanın en güzel ve en kolay yoludur.
Rasulullah (s.a.v), kendisine salat okuyana mukabelede bulunur.
Her salat getirenin ismi Peygamber Efendimiz’e (s.a.v) arz edilir.
Salat-ü selam okuyan kimse, Allahü Teala ve Rasulü’nün muhabbetini diğer muhabbetlere tercih etmiş olduğu için, onun ahlakıyla ahlaklanır.
Allahü Teala’nın rahmetinin inmesine vesiledir.
Salavat, unutulan şeyin hatırlanmasına sebep olur.
Salavat duaların kabulüne vesiledir.
Salavat, kıyametin o zor gününde arşın gölgesinde gölgelenmeye vesiledir.