Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Halıları rengine göre seçmeyin

JuLia

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    20 Haz 2009
  • Mesajlar
    2,193
  • MFC Puanı
    181
  • MFC Seviyesi


Isınma giderlerinin düşürülmesinde, evdeki ısı kaybının yüzde 10 oranında engellenmesinde evinize serdiğiniz halının da büyük önemi var. Uzmanlara göre başka hiç bir zemin döşemesi halı kadar enerji tasarrufu sağlayamıyor.Halılar ölçülebilir oranda ısınma enerjisinde tasarruf sağlıyor. Düşük ısı iletimi yaptıkları için evin zemininde termal bir izalatör görevi görüyor ve kayıplara karşı bariyer oluşturuyor. Sonuç olarak, ısı en iyi yer döşemesinde bile tutulamıyor ama doğru bir halı yüzde 10 oranında verimliliğe katkı sağlıyor.
Dünya enerji verimliliği platformlarında tartışılan ve üzerinde uzlaşılan bir diğer konu ise halıların toz tutma özelliği ile cihazların daha az tozlanacağı konusu. Elektronik cihazlar tozlandıkça ki verimlilikleri azalıyor. hem daha fazla enerji tüketiyorlar hem de cihazın ömrü kısalıyor. Oysa halı serilen bir oda tozun büyük bir kısmını içinde tuttuğu için dolaylı olarak cihazlar da daha az tozlanıyor. Bu arada hemen belirtelim anti allerjen olarak üretilen halılar daha fazla toz tutma yeteneğine sahip.
 
Üst Alt