• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Havas İlmi ve Büyü Arasındaki Farklar

Konular
277
MFC Puanı
10
Havas İlmi ve Büyü Arasındaki Farklar
İlk önce şunu şimdiden söyliyeyimki cadıların bu konuya yazdıkları yorumları silicem.Bu işin sonu yoktur elbette benimle karşı düşüncede olan insanlar olacaktır ama bunu ağır hakaretlerle yapamayız.
Cadılara Göre Büyü Nedir?
Cadılara göre büyü enerjiyi dönüştürme sanatıdır.Örnein bir asayı yılana dönüştürmek vb.Cadılar derki bunun neresi günah?Sizin Musa peygamberinizde asasını yılana dönüştürmedimi?Biz elementlerin gücünü kullanırız kimseyede zarar vermedik insanlar cadıları yanlış tanımlıyor…

Bana Göre Büyü Nedir?

Büyü aslında iradeye etkidir siz güzel bir kız görürsünüz ve büyülendim dersiniz.Burada mecazi olarak iradeye bir etki vardır.Şimdi siz diyeceksinizki büyüyü cadılardan iyimi biliyorsun?Kardeşim cadıların dediği yoldan doğruyu bulmaya çalışalım.Şimdi eğer büyü enerjiyi dönüştürme sanatıysa ve evrendeki her şey enerjiyse mağara adamları tekerlek yaparken büyümü yaptılar?Bu çok saçma majisyenler diyorki enerji akışını kontrol etmek majidir büyücüler diyorki şekil vermek büyüdür.Ben çamurdan heykel yapsam büyü, musluğu açsam maji.Bence bu adamların dedikleri yanlış.Bu mantık hatalı…Doğudaki ve batıdaki büyü ve maji kavramları farklıdır.Ama şunu bilinki büyü kavramı doğudan çıkmıştır zamanında en güçlü büyücüler ve şamanlar doğuda bulunurdu.Hala onlardan kalma geleneklerimiz var.Örneğin bu linkteki gibi büyü kavramı doğudan çıktıysa ve doğuda büyü böyle lanetleniyorsa benim tanımım doğrudur.4 kutsal kitap büyüyü lanetliyorsa bu adamlar yanlış bir şeyi savunuyor.
Beyaz Büyü Günahmıdır?
Benim büyü tanımıma göre beyaz büyü günahtır.Örneğin içki içen birine içkiyi bırakması için büyü yaptık diyelim.O kişi günah işleyip ona göre hesaba çekilecekti şimdi siz buna engel oldunuz…Başkasının kararlarına etki ettiniz ve kendinize göre değiştirdiniz.Onu resmen hipnoz ettniz ve onun yaşayarak öğrenmesini engellediniz bu nedenle günahtır..
Havas İlmi Nedir?
Eğer benim yukarıdaki büyü tanımımı kabul ettiyseniz devam edelim.Havas ilminde kesinlikle başkalarının idda ettiği gibi karı koca ayırma gibi iğrenç şeyler yoktur.Ben hiçbir alimin yazdığı havas kitabında bunlara rastlamadım.Havas ilmi neredeyse unutulmaya yüz tutmuştu ve kendini bilmez birkaç zampara bunu para için kullandı.Toplumu bilirsin pek çok kadın sevilmek ister, herkesin ona aşık olmasını ister.Bu şerefsizler bunu toplum için değiştirip bu ilmi lekelemiştir.Açıkcası ben bunlardan sıyrılmış birisiyim.Havas aslında pek çok ilmi kapsar.Yani eğer majiye bakarsanız içinde enochian maji vardır, kabala vardır, doğu majisi vardır vb. milyon tane türü.Havas ilmine aslında doğu majisi diyebiliriz(majinin ne mal olduğunu biliyoruz ama cadıların boynu bükük kalmasın)Bu ilim pek çok ilmi 0kapsar, cifr ilmi(ebced ilmi) davet ilmi, simya ilmi, hüddam ilmi ve benimde bilmediğim daha pek çok ilim.
Hangi Havas Uygulamaları Günahtır?
İlk önce Allah’dan başka bir yaratıcı kabul edilmez, Allah dan başka birisinden yardım istenmez.Biz onların yalandan tanrılarını reddederiz.İkinci nokta ise asla aşk için(helalin değilse) uygulama yapılmaz, haksız yere lanetleme uygulamaları yapılmaz.Üçüncü nokta ise kan içilen, hayvanların çirkin yerleri yenen şeytani uygulamalar yapılmaz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eklemek istediğim bir şey daha var arkadaşlar.Kendini bilmez bir beyinsiz şöyle demiş Hz.Muhammed(s.a.v) astral seyahat vahiy alırken bir çeşit astral seyahat yapıyormuş ve astral seyahatte maji olduğuna göre maji günah değildir diyip Müslümanlara bir ton hakaret…Vay salak vay..Sen maji deyince ne anlıyorsun?Aslında insanda uyurken bir çeşit astral seyahat yapar sen onadamı maji diyorsun?Bir cowena(cadı tarikatına) girdiğinde senden majikal gücünü göstermeni isterler sen orada ‘’Alın size maji!’’ deyip uyumaya başlasan adamlar gülmekden geberir herhalde.Siz sadece 15 yaşındaki ergenleri kandırabilirsiniz.2003 yılında bile daha bilgili bir topluluk vardı yazıklar olsun Türkiyedeki okültizme!
Bu yazıyı büyücülerin telkinlerine maruz kalıp okuyan arkadaşım.Şimdi sen bu yazıyı okuyunca bana ve havas ilminin iyi olduğuna inandın, Aleister Crowley ile konuşsan gene büyüye inanırsın, Mevlana ile konuşsan gene müslüman olursun, iblisle konuşsan gene büyücü olursun, Hz.Muhammed(s.a.v) ile konuşsan gene müslüman olursun..Sen bu kadar güçsüzmüsün?Ruhaniyet ilmine gönül verdiysen ya onların yolunu tutarsın yada havas lminin.Eğer havas ile uğraşıp büyücüleri dinlersen aklın herzaman onlarda kalır ve ancak imanını zedelersin.Bir yolu seç ve o yolda devam et.Sen sadece kalbini dinle o sana doğru yolu gösterecektir…