Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haxball'da mevkilerin adları ve görevleri

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Kaleci ( Gk ) : Adındanda belli işi kaleyi korumaktır.Ama haxball da çoğu kişiye göre en zor mevkidir.Takımın performansı kalecinin performansına bağlıdır.Kaleci olmak öz güven ister.Eğer kendinize güveniniz olmazsa sakın bu mevkiyi denemeyin.Ayrıca bu mevkiyi oynamak için zekada lazımdır.Atakları nasıl başlatacağını ne zaman çıkıp ne zaman çıkmayacağını toplara ne zaman müdahale edeceğini ve topun nereye gideceğini anında düşünüp oynamak zorundasınız.


Defans ( Dm ) : Bu mevkinin görevi şudur.Rakip oyuncuları kaleciyle karşı karşıya bırakmamak,kontra atakları başlatmak,topları çalmak ve oyun kurmakta kaleciye yardımcı olmaktır.Kalecinin performansının bir kısmıda sizin performansınıza bağlıdır.Kaleciyle iyi anlaşamazsanız çok kolay goller yiyebilirsiniz.

Orta saha ( Os ) : Haxball da en önemli şeylerden biri orta saha kontrolüdür.Orta saha kontrolünün temel formülü ise pas trafiğidir.Forvetin oyuna girmesi sizin işinizdir.Orta sahada pas trafiğini başlatması gerekende sizsiniz.

Forvet ( Fw ) : Haxball da maçı kazanmak için mutlaka yediğinizden fazla atmanız lazım.Bu görevide haxball da yapan genelde forvetlerdir.Ve bu golleri farklı yerlerden atmanız lazım.O yüzden yaratıcılık özelliği forvette ön plandadır.
 
Üst Alt