• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Hızlı Başlat Özelliğini Windows11'de Açma/Kapatma

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,620
Elinize emeğinize sağlık 👍

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Ben kaç kullanıyorum acaba haberim yok :D

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,092
MFC Puanı
20,830
Ben kaç kullanıyorum acaba haberim yok :D
Çok kolay neyi kullandığını, aşağıdaki yaparsan anlarsın

1.Başlat Menüsüne tıkla.
2.Arama kutusuna cmd.exe yaz.
3.Arama'da çıkan cmd.exe'ye sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır.
4.Şimdi cmd.exe ekranında komut satırına şunu kopyala-yapıştır.

Kod:
winver

Karşına gelecek Windows Hakkında Penceresinde hangi Windows sürümünü kullandığını görebilirsin.

Nasıl? kolaymış değil mi?

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Çok kolay neyi kullandığını, aşağıdaki yaparsan anlarsın

1.Başlat Menüsüne tıkla.
2.Arama kutusuna cmd.exe yaz.
3.Arama'da çıkan cmd.exe'ye sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır.
4.Şimdi cmd.exe ekranında komut satırına şunu kopyala-yapıştır.

Kod:
winver

Karşına gelecek Windows Hakkında Penceresinde hangi Windows sürümünü kullandığını görebilirsin.

Nasıl? kolaymış değil mi?
10 muş. Teşekkür ederim :D

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,092
MFC Puanı
20,830
10 muş. Teşekkür ederim :D
Birşey değil...!!!

NOT:

Windows 11 kullanma'da onun haricinde abaküs kullan ama Windows 11 ucubesini kullanma.Ben kullanmak zorundayım ama adam'a kafayı yedittiriyor.Çözüm olarak ;

LinuxMint.png
LinuxMint1.png

GNU/Linux Mint 21.1 x64 (Masaüstü Ortamı : Cinemoon, Dosya Yöneticisi : Nemo)

Bu sistem'de oyun dahi oynayabiliyor, müzik dinleyebiliryor,internette takılabiliyor, flim izleyebiliyorum....13 senelik GNU/Linux ve 6 senelik GNU/Linux Mint İşletim Sistemi kullanıcısıyım.Virüs derdi yok, kasma yok, lisans girme derdi yok, 60 bin uygulama elinin altında hazır, istediğini Yazılım Yöneticisinden bir tıkla kur/kaldır.

Buna alışırsan Windows'un yüzüne bakmaksın o derece yani, insanı (pc kullanıcısı olarak) kendine bağlıyor/bağımlı hale getiriyor.

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Birşey değil...!!!

NOT:

Windows 11 kullanma'da onun haricinde abaküs kullan ama Windows 11 ucubesini kullanma.Ben kullanmak zorundayım ama adam'a kafayı yedittiriyor.Çözüm olarak ;

Ekli dosyayı görüntüle 19898
Ekli dosyayı görüntüle 19899

Bu sistem'de oyun dahi oynayabiliyor, müzik dinleyebiliryor,internette takılabiliyor, flim izleyebiliyorum....13 senelik GNU/Linux ve 6 senelik GNU/Linux Mint İşletim Sistemi kullanıcısıyım.Virüs derdi yok, kasma yok, lisans girme derdi yok, 60 bin uygulama elinin altında hazır, istediğini Yazılım Yöneticisinden bir tıkla kur/kaldır.

Buna alışırsan Windows'un yüzüne bakmaksın o derece yani, insanı (pc kullanıcısı olarak) kendine bağlıyor/bağımlı hale getiriyor.
11 pişmanlıkmış anladım ..kesinlikle uzak duracağım

Escobar

Özel Üye
Konular
19
MFC Puanı
22,940
Birşey değil...!!!

NOT:

Ekli dosyayı görüntüle 19898
Ekli dosyayı görüntüle 19899

Hocam bu 11i insanlar neden sevmedi çıktığından beri kullanıyorum bir sıkıntısını yaşamadım. İyi anlaşıyoruz :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,092
MFC Puanı
20,830
Hocam bu 11i insanlar neden sevmedi çıktığından beri kullanıyorum bir sıkıntısını yaşamadım. İyi anlaşıyoruz :D
Bilmiyorum ama 27 yıllık Windows PC kullanıcısı olarak beni çile'den çıkarttı....Windows XP ve 98 SE zamanında onarılmış buglar tekrar geri geldi.

Sana soruyorum Windows 11'de

1.Windows görev çubuğuna bir programın kısayolunu sürükle-bırak yapabiliyor musun?
2.Bir nesne'yi (dosya yada dizin) sürükle - bırak yapabiliyor musun?

Büyük ihtimalle de yapamıyorsun....!!!

Peki bu özellikleri geri getirmenin yolu var mı?

Evet var....!!!

Windows11'e Windows 7 Özelliklerini Getiren Yazılım : StartAllBack

Son düzenleme:

Escobar

Özel Üye
Konular
19
MFC Puanı
22,940
Bilmiyorum ama 27 yıllık Windows PC kullanıcısı olarak beni çile'den çıkarttı....Windows XP ve 98 SE zamanında onarılmış buglar tekrar geri geldi.

Sana soruyorum Windows 11'de

1.Windows görev çubuğuna bir programın kısayolunu sürükle-bırak yapabiliyor musun?
2.Bir nesne'yi (dosya yada dizin) sürükle - bırak yapabiliyor musun?

Büyük ihtimalle de yapamıyorsun....!!!

Peki bu özellikleri geri getirmenin yolu var mı?

Evet var....!!!

Windows11'e Windows 7 Özelliklerini Getiren Yazılım : StartAllBack

Program kısa yolu ekleniyor. Ama klasör vs eklenmiyor. Klasör ekleme ihtiyacı da hiç duymadım. Düz bir kullanıcı için yeterli bence :D

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Windows 10 kullanıyorum