Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hücresel Veri seçeneğini açma veya kapatma

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,927
  • MFC Seviyesi

Ayarlar > Hücresel bölümüne gidin. Aşağıdaki seçenekler de kullanılabilir olabilir:

Uluslararası Ses Dolaşımı’nı açma veya kapatma: (CDMA) Diğer operatörlerin ağlarını kullanmaktan kaynaklanan ücretleri önlemek için Uluslararası Ses Dolaşımı’nı kapatın. Operatörünüzün ağı kullanılamadığında, iPhone hücresel (veri veya ses) servislere sahip olmayacaktır.

Uluslararası Dolaşım seçeneğini açma veya kapatma: Uluslararası Dolaşım seçeneği; operatörünüze ait ağın kapsama alanında olmayan bir yerdeyken hücresel veri ağı üzerinden İnternet’e erişmenizi sağlar. Seyahatleriniz sırasında uluslararası dolaşım ücretleri ödemek zorunda kalmamak için Uluslararası Dolaşım seçeneğini kapatabilirsiniz.

4G/LTE’yi etkinleştirme veya etkisizleştirme: (Kullanılabilirlik operatöre ve bölgeye göre değişir) 4G veya LTE kullanımı, bazı durumlarda İnternet verilerinin daha hızlı yüklenmesini sağlar ama pil performansını düşürebilir. 4G/LTE’yi kapatma, Ses ve Veri’yi (VoLTE) veya Yalnızca Veri’yi seçme seçenekleri vardır.

Ses ve Veri: (Bazı operatörler) Verileri daha hızlı yüklemek için LTE’yi seçin. (Bunun yapılması VoLTE’yi de açar). Pil ömrünü artırmak için daha düşük hızları seçin.

Kişisel Erişim Noktası’nı ayarlama: Kişisel Erişim Noktası, iPhone’daki İnternet bağlantısını bilgisayarınızla ve diğer iPhone, iPad ve iPod touch aygıtlarınızla paylaşır. Bu kılavuzdaki iPhone’unuzun İnternet bağlantısını paylaşma konusuna bakın.

Wi-Fi Yardımını açma veya kapatma: Wi-Fi bağlantısı zayıfsa, Wi-Fi Yardımı sinyali arttırmak için hücresel veriyi kullanır.

Not: Hücresel ağ üzerinden veri kullanılması ek ücretlere neden olabilir.
 
Üst Alt