• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Bu, hızlı yüklenen mobil optimize edilmiş bir AMP sayfadır, gerçek sayfayı yüklemek istiyorsanız bu metni tıklayın.

İki Gün Önce EBA'ya Siber Saldırı Oldu.....!

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), iki gün önce sabah saatlerinde çöken EBA’daki erişim sorununa ilişkin açıklama yaptı. MEB’in kamuoyuyla paylaştığı bilgiye göre EBA sistemine siber saldırı düzenlenmişti.

Koronavirüs salgınının devam etmesi nedeniyle henüz tam anlamıyla bir normalleşmeye geçilemedi. Öte yandan yeni eğitim – öğretim sezonu da gelip çattı.

Salgının ilk aylarında hızlı bir şekilde organize olan MEB ise geliştirdiği EBA adlı sistemle dersleri uzaktan yapabileceğini belirterek yeni sezona hazır olduğunu belirten açıklamalar yapmıştı. Ancak 2 gün önce uzaktan eğitim için EBA sistemine giriş yapmaya çalışan öğrenciler ve öğretmenler “Çok Kalabalık” uyarısıyla karşılaştı. Gün boyu sosyal medyanın gündeminde olan EBA’daki bu aksaklığın nedeni ise dün MEB tarafından yapılan açıklamayla netlik kazandı. Buna göre EBA sitemine siber saldırı düzenlenmişti.

EBA Sistemine Siber Saldırı

Evet, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dün paylaşılan bilgiye göre EBA’ya erişim sorununun başlıca nedeni sisteme düzenlenen siber saldırıydı. MEB uzmanlarına göre siber korsanlar, EBA sistemine DDoS saldırısı düzenlemişti. Bu da öğretmenlerin ve öğrencilerin sisteme girişini engellemişti.

Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı

Siber saldırıya dair detaylar MEB’in resmi açıklamasında detaylı bir şekilde anlatılıyor. İşte o açıklama;

Kaynak :
Kod:
https://www.brandingturkiye.com