• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ikigai - Francesc Miralles & Hector Garcia

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Dünya genelinde çok satan kitaplardan biri olan Ikigai bir Japon felsefesinden bahsediyor. Ikigai Japonca'da "sabahları yataktan kalkma amacı" olarak tanımlayabileceğimiz bir kelime. Başka dillarda karşılığı olmayan bu kavramı ve felsefeyi anlatan kitap tam bir rehbet niteliğinde. Herkesin bir ikigaisi olduğuna inanan yazar hayat amacınızı keşfetmenizi ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlıyor.

"Sahip olduğumuz her şeyin ve sevdiğimiz herkesin bir gün yok olacağını asla unutmamalıyız. Bu hep aklımızda tutmamız ama karamsarlığa kapılmamamız gereken bir ieydir. Bir şeylerin kalıcı olmadğının farkında olmak bizi üzmemeli, anı ve etrafımızdakileri sevmemize yardımcı olmalıdır."

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Kişi için iyi olanla yapmak istediği arasında bir gerilim vardır. Çünkü herkes, özellikle de yaşlılar her zaman yaptıklarını yapmak ister. Ancak kökleşmiş alışkanlıklar geliştiren beynin artık daha fazla düşünmesine gerek kalmaz. Bir şeyler çok hızlı ve yeterli derecede otomatik pilotta, genelde de çok üstün bir şekilde halledilir. Bu da rutinlere yapışıp kalma eğilimi yaratır. Bunu kırmanın tek yolu beyni yeni bilgilerle uğraştırmaktır..

Şüheda

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
7,320
Bu kitap çok popüler oldu bir aralar okudum ama pek sevmedim. Belki de çok iyi bir şey beklediğimden de olabilir. Biraz beklentimin altında sönük kaldı yani.

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Bu kitabın bir türlü sonunu getiremedim.
Yine aynı yazarın "orman banyosu" da güzeldi.